Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Trpíte znižovaním svalovej hmoty a citlivosťou končatín, pociťujete pálenie, brnenie, bolesť či kŕče svalov? Všetky tieto príznaky naznačujú, že ide o ochorenie nazývané: polyneuropatia, ktoré je jedným z najčastejších neurologických ochorení. Jedná sa o poruchy periférnych svalov, ktoré je spôsobené rôznymi vonkajšími a vnútornými vplyvmi.

Viac o polyneropatii sa môžete dozvedieť aj an u vedenom linku.

Najčastejšou formou je polyneuropatia dolných končatín, ktorá postihuje prevažne chodidlá a predkolenia. Toto ochorenie môže byť spôsobené: celiakiou, diabetesom, HIV-AIDS, alkoholická, toxická, prípadne z akútnej alebo chronickej traumy.

V dnešných dňoch sa čoraz častejšie stretávame s diabetickou formou polyneuropatie. Vzniká pri dlhodobo zvýšenej koncentrácii glukózy v krvi, čiže u diabetických pacientoch. Čo je najčastejším negatívnym dôsledkom pri diabetese. Podľa typu poškodenia periférnych nervov týmto ochorením, môžeme pociťovať rôzne klinické príznaky, o ktorých sa dočítate napríklad aj hore. Viac informácií sa dozviete z horeuvedeného linku.

Pýtate sa či to sa dá liečiť a ak áno tak ako? Najprv sa vždy urči príčina vzniku tohto ochorenia, občas sa urobí biopsia nervu/svalu, nasadia sa lieky na zníženie bolesti, alebo pri diabetickom type sa upraví stravovanie. Vhodnou metódou je aj magnetoterapia. Spomínaná metóda je vhodná ak trpíte na jednu z hlavných foriem poškodenia periférnych nervov: polyneuropatia, autonómna – viscerálna neuropatia, mononeuropat.

Táto metóda využíva pôsobenie nízkofrekvenčného magnetického poľa na biologické tkanivá po celom tele.  Účinky magnetoterapie sú nasledovné : rozširujú sa tým cievy, posilňuje sa imunitný systém, podporuje tvorbu kolagénu kostí, stabilizuje množstvo hemoglobínu v krvi, urýchľuje sa látková výmena a taktiež napomáha k zdravému spánku a mnoho ďalšieho…

Našťastie sa vie čím ďalej viac o tomto ochorení a dokážeme polyneuropatiu liečiť aj  alternatívne a taktiež z pohodlia domova. Keďže je potrebná dlhodobejšia liečba, tak je možné  aplikovať si pulznú magnetoterapiu už aj v domácnosti.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto ochorení a možnostiach jej liečby, dúfame, že vám tento článok poskytol dostatok informácií.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :