Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Bicykel, to je darček, ktorý urobí radosť azda každému chlapcovi. Stane sa jeho spoločníkom pri dobrodružstvách, pomôže mu zdolať väčšie vzdialenosti za kratší čas, umožní mu pochváliť sa ním pred kamarátmi. Bicykel pre chlapca je skrátka niečo, bez čoho sa žiaden chlapec nezaobíde. Nechajte si od nás poradiť a dozviete sa, ako by mal správny chlapčenský bicykel vyzerať.

Základné požiadavky na bicykel pre chlapca

Pri výbere detského bicykla platia v podstate rovnaké zásady ako pri výbere bicykla pre dospelého. Detský organizmus sa však na rozdiel od dospelého ešte len vyvíja, preto je potrebné vyberať ešte starostlivejšie a zodpovednejšie. Aby bicykel pre chlapca po krátkom nadšení z novej veci dieťa rýchlo neomrzel, musí byť predovšetkým ľahký, dobre ovládateľný a ergonomicky vhodne stavaný. Chlapec by sa na ňom nemal hrbiť, ani zbytočne naťahovať, aby nenadobudol nesprávne návyky a nenamáhal si chrbticu.

Jazda na bicykli by mala byť pre dieťa prirodzená a nie náročnejšia ako chôdza. Iba vhodne vybraný bicykel pre chlapca umožňuje vzpriamený posed, správne držanie riadidiel a pohodlné šliapanie do pedálov. Týmto sa zaistí nielen optimálny výkon celého tela, ale predovšetkým bezpečnosť jazdy. Veľkosť chlapčenského bicykla je preto potrebné prispôsobiť výške dieťaťa, a to rovnakým pomerom zmenšenia všetkých jeho súčastí.

Povinná a doplnková výbava na chlapčenský bicykel

Vhodne zvolený bicykel pre chlapca by mal mať ľahký rám, dimenzovaný na nízku váhu, s pevnou vidlicou (nemusí byť odpružená). Sedlo musí byť kvalitné, ergonomicky tvarované a primerane tvrdé. Pneumatiky by mali byť mierne široké pre lepšiu jazdu na nerovnom povrchu, s jemnou vzorkou pre jednoduchú ovládateľnosť. Radenie rýchlostí, podobne ako aj brzdy, by mali byť prispôsobené pre malé detské ruky.

Bezpečnosť nádejného cyklistu zvýšite vďaka reflexným prvkom, ktoré sa postarajú o pasívnu ochranu. Samozrejmou súčasťou výbavy na bicykel pre chlapca je tiež cyklistická helma a pôžitok z jazdy umocníte zakúpením rukavíc a chlapčenských tretier či cyklistických rukavíc.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :