Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Ľudia trávia väčšinu svojho času v interiéri. Takže priestor, v ktorom žijú a pracujú, musí napomáhať ich práci a duševnej pohode. Aj preto je výber podlahových krytín v pracovných priestoroch veľmi dôležitý a môže vplývať na to, ako sa zamestnanci v práci cítia. Niekomu sa to môže javiť ako banalita, ale ovplyvňujú nás predsa aj farby. Tak prečo by nemali podlahy? Podlaha by mala byť premyslená z hľadiska farby, textúry, vzoru a samozrejme materiálu. Akú podlahu teda vybrať do komerčných priestorov?

Koberce

Meraný koberec je známy všetkým. Radí sa medzi najmodernejšie podlahové krytiny, ktoré snáď nikdy nestratia svoje čaro. Koberce vám ponúkajú mnoho farieb aj vzorov. Môžu byť ladené do prírodných farieb a vyvolávať tak v kanceláriách pohodu. Samozrejme, ak sa rozhodnete pre koberec, myslite na jeho údržbu. Aj preto je lepšie vyberať tmavšie farby, prípadne koberce so vzormi, na ktorých nie je prach ani iná špina tak viditeľná. Koberec by mal byť kvalitný, s krátkym vlasom a vhodný do miestností s vysokou prevádzkou, aby sa predčasne nezničil.

Ďalšie podlahové krytiny

V komerčných priestoroch sa nepoužívajú len koberce. Práve naopak. V kanceláriách či obchodoch často nájdete dlaždice, vinylové podlahydrevené parkety či linoleum. To ale nie je všetko – dostupný je totiž aj mramor, žula či iné menej používané materiály.

Na čo by ste mali myslieť, ak sa rozhodnete pre tvrdý typ podlahy?

Pri zvažovaní možností tvrdých podláh popremýšľajte o akustike v miestnosti. Ďalší faktor, ktorý je nutné zvážiť, je odolnosť. Drevo je síce pekné a moderné, ale je náchylné na poškodenia, škrabance a tiež ide o prírodný materiál, ktorý rokmi pracuje. Dôležitou vlastnosťou by mala byť životnosť podlahovej krytiny. Je pravdepodobné, že ju budete obmieňať častejšie ako doma. Aj tak by ste mali siahnuť po materiáloch, ktoré vám vydržia dlhšie a ušetria starosti aj dodatočné náklady.

Inštalácia a dodávateľ

Predtým, ako sa pre podlahovú krytinu rozhodnete, overte si, ako je na tom dodávateľ. Ponúka vám záruky? Vie vám poradiť a ponúka nadštandardné služby? Sú s ním zákazníci spokojní? Ak ste na všetky otázky odpovedali kladne, môžete začať s procesom výberu podlahy.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :