Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Kdekoľvek cestujeme, okrem toho, že sa obávame, že sa nám stane nejaká porucha na aute, máme obavy aj o svoje zdravie. Predsa len, budeme ďaleko od domova, od svojho lekára, na ktorého sa v prípade potreby môžeme kedykoľvek obrátiť. Nepodceňte preto starostlivosť o svoje zdravie ani na cestách.

Lieky vždy pri sebe

Problémy s trávením, bolesť hlavy, vysoká horúčka, ale aj podvrtnutý členok. Môže sa stať naozaj čokoľvek, aj keď máte zaplatené ročné cestovné poistenie. Do cestovnej tašky si pribaľte malú taštičku, do ktorej si dáte základné lieky + tie, ktoré máte predpísané od lekára a musíte ich pravidelne užívať. Lieky majte vždy pri sebe za každých okolností.

Pozor na správny výber oblečenia

Pochopiteľne chcete vyzerať čo najlepšie. Počasie však za žiadnych okolností nesmiete podceniť, teda ak po návrate z výletu nechcete byť PN. Berte si so sebou oblečenie vhodné do aktuálneho ročného obdobia a najmä si nikdy nezabudnite vziať nepremokavú bundu, ktorá vás v prípade silnej búrky ochráni a zohreje. Ak tento rok plánujete lyžovačku v horách, okrem dobrého poistenia na lyžovačku si nezabudnite vziať kvalitné termoprádlo.

Rátajte s výraznými zmenami počasia

Počasie vám nevie 100% predpovedať ani ten najlepší meteorológ. Dúfajte, že vám počasie vyjde, ale rátajte aj s výraznými zmenami počasia. Je lepšie mať potrebné vybavenie so sebou a nepoužiť ho ako nemať a potrebovať ho. Na cestách vás môžu prekvapiť nielen zdravotné problémy, ale aj problémy s autom, nečakané kolóny alebo nebodaj nehoda.

Aby váš výlet dopadol na výbornú, skontrolujte si pred odchodom, či je vaše auto v 100% poriadku. Zdravie je len jedno, preto sa oň musíme starať čo najviac, ako to pôjde. Keď bude všetko v úplnom poriadku, môžete si vydýchnuť a vychutnávať si dni voľna. Vytvoríte si fotky, ktoré nepoputujú len do fotoalbumov, ale dáte si z jednej z nich spraviť pekný obraz.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :