Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Máme tu internetovú a elektronickú dobu. Takmer už neexistuje činnosť, služba alebo informácia, ktorú by ste nedokázali nájsť, po prípade si objednať na internete. Potrebujete vyhľadať odpoveď na nejakú otázku, objednať si nejaký predmet alebo tovar alebo si zaplatiť niekoho, kto za vás urobí akúkoľvek prácu? Všetko je to na jednom mieste, na ktoré máte prístup už z vášho mobilného telefónu.

Ak opomenieme vyhľadávanie informácií, druhé najrozšírenejšie a najväčšie využitie internetu je v nákupe a predaji vecí, služieb. Nakupovať môžeme nové, ale aj použité veci z druhej ruky. Na to nám slúžia e-shopy a teda internetové obchody alebo inzertné portály, respektíve online bazáre. Ich hlavné rozlíšenie spočíva v predaji nových verzus použitých vecí. Aj keď to nie je pravidlom, na internetových obchodoch sa zvyknú predávať veci nové, zatiaľ čo na inzertných stránkach z druhej ruky. Poďme sa pozrieť hlavne na online bazáre.

Poznáme veľa celosvetových ale aj miestnych portálov, ktoré sprostredkovanie takýchto predajov a nákupov ponúkajú. Líšia sa hlavne svojou veľkosťou a dosahom, ale aj rozložením portálu, kategóriami, cenami za zverejnenie inzerátu, topovanie a podobne. Niektoré stránky majú dosah celosvetový a dokážete na nich predať, respektíve kúpiť takmer úplne hocičo. A tým hocičo myslíme naozaj všetko, od obalov na telefón až po domy. Dokážete si objednať služby, ale aj kúpiť auto. Jednoducho tam nie je žiaden limit. Ďalšou ich odlišnosťou je, že tieto veci dokážete kúpiť z celého sveta, nie len z Európy, ale aj z Ázie, Ameriky a podobne. Rovnako to platí aj opačne, všetko do týchto kontinentov viete aj predať. V tomto prípade vás limituje v podstate len cena poštovného, ktorá sa podľa vzdialenosti a hmotnosti balíčka samozrejme mení.

Ďalej tu máme miestne portály. Tieto majú svoju nespornú výhodu v tom, že ideálne zobrazujú miestny trh a teda, po čom je najväčší dopyt vo vašom okolí a naopak čo sa vo veľkom a jednoducho predáva. Taktiež výhodou je vzdialenosť. Všetko, čo na takýchto portáloch nájdete, bude od vás vzdialené maximálne stovky kilometrov a minimálne to môže byť aj na vašej ulici. Aj keď možno nedokážete na takýchto stránkach kúpiť hocičo, poštovné vás nemusí trápiť. Môžete si po danú vec zbehnúť sami o pár ulíc nižšie alebo do vedľajšieho mesta.

Jeden z takýchto portálov je Inzercia.sk. Ako bolo spomenuté, je to miestny portál, a teda všetko, čo vidíte na stránke, máte blízko a po ruke. Takisto vás prekvapí svojou ponukou, keďže na ňom takisto dokážete kúpiť takmer čokoľvek ako na zahraničných portáloch. Nezvyčajný nie je ani predaj áut, realít, zvierat, služieb, vecí do domácnosti, herné konzoly, oblečenia, nábytku ale aj kozmetiky, športových potrieb a stavebných potrieb. Síce trh v našom okolí nemusí byť taký veľký ako v porovnaní so zahraničnými velikánmi, stále na ňom dokážeme nájsť ale takmer čokoľvek. Ďalšou výhodou je inzerovanie zdarma. Mnoho inzertných portálov si berie poplatok za pridanie inzerátu, poplatok za topovanie alebo si berie percentá z predaja danej položky. Inzercia.sk ponúka pridanie inzerátu zadarmo. Pozdáva sa vám to? Tak ju určite vyskúšajte.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :