Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Opustené miesta majú čarovnú príťažlivosť, ktorá priťahuje dobrodruhov a nadšencov do histórie z celého sveta. Tieto miesta sú plné tajomstiev, ktoré čakajú na odhalenie, a pútavých príbehov, ktoré stoja za ich zánikom. V tomto článku si prejdeme niektoré z najzaujímavejších opustených miest, ktoré nám ponúkajú pohľad na minulosť a dobrodružstvo.

1. Pripyat, Ukrajina: Pripyat je opustené mesto v blízkosti černobyľskej jadrovej elektrárne, ktoré bolo evakuované po havárii v roku 1986. Dnes je to ticho a neporušené miesto, kde sa čas zastavil. Opustené bytové bloky, školy a hračkárstva poskytujú pohľad na život v bývalom sovietskom meste.

2. Kolmanskop, Namíbia: Kolmanskop je opustené banské mesto v Namíbii, ktoré bolo kedysi bohaté na diamanty. Dnes je to duchovné mesto, ktoré je preplnené pieskom a obklopené púšťou. Jeho opustené domy a budovy poskytujú pohľad na bohatú históriu banského priemyslu.

3. Bodie, Kalifornia: Bodie je bývalé zlatokopné mesto v Kalifornii, ktoré bolo kedysi domovom pre tisíce ľudí. Dnes je to národná historická pamiatka, kde sa zachovalo viac ako 100 pôvodných budov. Jeho opustené ulice a domy ponúkajú pohľad na život v divokých časoch zlatej horúčky.

4. Hashima Island, Japonsko: Hashima Island, tiež známa ako „Ostrov Duchov“, je opustený ostrov v Japonsku, ktorý bol kedysi centrom ťažby uhlia. Dnes je to tiché miesto, kde sú opustené budovy a byty pripomienkou minulosti ostrova.

5. Oradour-sur-Glane, Francúzsko: Oradour-sur-Glane je opustená dedina vo Francúzsku, ktorá bola zničená nacistami počas druhej svetovej vojny. Dnes je to pamätné miesto, kde sú zachované opustené domy a ulice, ktoré slúžia ako pamiatka na tragické udalosti vojny.

Vyprahlé miesta ponúkajú fascinujúci pohľad na minulosť a dobrodružstvo, a sú zdrojom inšpirácie pre dobrodruhov a nadšencov do histórie. Ich tajomná príťažlivosť nám umožňuje pohľad na svet z iného uhla pohľadu a ponúka nám možnosť preskúmať a objavovať neznáme.

opustené miesta

opustené miesta

opustené miesta

opustené miesta

opustené miesta

opustené miesta

opustené miesta

opustené miesta

opustené miesta

Zdroj: Boredpanda.com

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 2

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :