Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

V minulej časti sme vám ponúkli prehľad niekoľkých záhadných udalostí histórie.  Dnes si prečítajte o ďalších šokujúcich a zvláštnych úkazoch.

1. Záhada lode Mary Celeste Mary Celeste bola americká obchodná loď, ktorá sa v roku 1872 objavila na pobreží ostrova v Atlantickom oceáne. Na jej palube nebol nikto. Podľa svedectiev stálo v lodnej kuchyni na stole ešte teplé jedlo. Loď nebola poškodená, bolo na nej dostatok zásob a aj jej náklad bol neporušený.

nevyriešené záhady

Kde teda zmizlo všetkých desať členov posádky, okrem iného aj kapitánova žena a ich dvojročná dcéra? Týchto ľudí už nikdy nikto nevidel. Dodnes sa nevie, čo sa stalo. Teórie sú rôzne: vraj ich napadli piráti, zasiahla nečakaná vodná smršť alebo zabila obrovská morská beštia.

nevyriešené záhady

2. Princezná Anastázia V roku 1917 sa v Rusku uskutočnila revolúcia a bola nastolená nová vláda. Rodina posledného cára Mikuláša II. teda bola vystavená hroznému osudu. V osudnú noc v roku 1918 ich v pivnici domu všetkých postrieľali. V roku 1920 sa však v Berlíne objavilo čudné dievča. Chcelo spáchať samovraždu skokom z mosta. Keď ju hospitalizovali na psychiatrii, začala hovoriť, že sa volá Anastázia, je najmladšou dcérou cára Mikuláša a že ako jediná prežila masaker. Viacero ľudí v jej okolí to potvrdilo. Na skutočnú Anastáziu sa naozaj veľmi podobala a vedela mnoho detailov zo života cárskej rodiny. Začal sa zdĺhavý súdny proces, ktorý nakoniec dokázal, že dievča klame a je psychicky narušené. Mnohí však dodnes veria jej príbehu. Podľa nich to bola skutočná princezná a jej psychika bola narušená kvôli traume, ktorú zažila.

 Princess_Anastasia_Nikolaevna_1914_portrait

Život „falošnej“ Anastázie inšpiroval vznik známej Disneyovky.

nevyriešené záhady

3. Pohybujúce sa rakvy  V devätnástom storočí žila na Barbadose bohatá rodina Chaseovcov. Otec rodiny bol vraj veľmi krutý, týral svojich otrokov a zlý bol aj na svoje dcéry, ktoré zomreli v útlom veku. Ich telá boli pochované v rodinnej hrobke. Rakvy boli kovové a vraj také ťažké, že každú jednu muselo niesť 8 mužov naraz. Dvere hrobky boli zapečatené hrubou mramorovou doskou. Neskôr, keď chceli do hrobky pridať ďalšie telo, zistili, že rakvy sú rozhádzané. Niektoré boli opreté o stenu, iné boli otočené naruby. Ale pečať na dverách nebola porušená.

nevyriešené záhady

Rakvy naspäť usporiadali a dvere opäť zapečatili. Po ďalšom otvorení hrobky bola však situácia rovnaká. Na podlahu rozsypali jemný biely piesok, aby vandali zanechali stopy. Keď vstúpili do hrobky, rakvy boli opäť porozhadzované po celej miestnosti. V piesku sa však nenašli žiadne stopy. Dvere neboli nikdy násilne porušené, nemohla to spôsobiť voda ani žiadni vandali. Čo to teda bolo?

nevyriešené záhady

Zdroje: wikipedia, mysteriousuniverse.org

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počet hlasov: 6

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :