Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Halloween je síce americká tradícia, no v Európe mu prichádzame na chuť stále viac a viac. Počas poslednej októbrovej noci vylezú zo svojich skrýš duchovia a démoni a spolu s nimi mnoho detí aj dospelákov v kostýmoch. Či sa už chcete prezliezť za najstrašidelnejšiu príšeru, alebo sa konečne stať superhrdinom, toto je vaša šanca!

Portál ShopAlike sa rozhodol zistiť, ktoré žánre a konkrétne kostýmy sa tešili najväčšej popularite, a preto sa pozrel na údaje o 13 európskych krajinách za uplynulé 3 roky v Google Trends. Použili kľúčové slovo „kostým“ alebo jeho preklady* a pozreli sa na prehľad najpopulárnejších vyhľadávaných termínov, tém a obrázkov.

Najpopulárnejšie kategórie za uplynulé 3 roky

na základe top vyhľadávaných termínov, tém a obrázkov pre kľúčové slovo „kostým“

Posledných pár rokov ukazuje, ako hľadané halloweenske kostýmy súvisia s filmovým priemyslom. K najpopulárnejším sa dostali najmä postavy z veľkých trhákov. Druhou aj obľúbenejšou tématickou skupinou sú klasické strašidelné  postavy ako duchovia, čarodejnice alebo postavy z klasických
hororov. Tesne za nimi sa na tretej priečke  miestnili kostýmy rôznych povolaní a  uniforiem – požiarnici, policajti alebo roztlieskavačky, to sú nesmrteľné klasiky.

Najpopulárnejšie kostýmy za uplynulé 3 roky

na základe top vyhľadávaných termínov, tém a obrázkov pre kľúčové slovo „kostým“

Víťaznou maskou v kategórii popularity sa za uplynulé tri roky bezkonkurenčne stala Harley Quinn z vesmíru DC komixov. Táto postava vždy patrila k obľúbeným, no uvedenie kasového trháku Suicide Squad sa významne odrazilo na počte vyhľadávaní tohto kostýmu. Ďalšou silnou ženskou hrdinkou, ktorá sa v súčasnosti opäť teší vlne záujmu, je Wonder Woman. Najskôr sme ju mohli vidieť vo filme Batman vs. Superman v roku 2016 a v roku 2017 sa dočkala vlastného filmu. Top 5 najobľúbenejších kostýmov uzatvárajú zombies, čarodejnice a klauni. Skutočné hororové klasiky, ktoré nikdy nevyjdú z módy! A pri ich silnom zastúpení v televíznej a filmovej tvorbe sa s nimi budeme určite stretávať naďalej.

Halloween na Slovensku

s výzdobou ale bez masiek?

Na Slovensku si už síce pomaly zvykáme na vyrezávané tekvice a inú halloweensku výzdobu, no prezliekanie sa za príšery či kostýmové večierky si u nás ešte stabilné miesto nenašli. Aspoň tak to vyzerá pri pohľade na výsledky vyhľadávaní. Výsledkov sa nenašlo veľa, no aj v tom malom množstve sa podarilo umiestniť kostýmovej víťazke – Harley Quinn. Najpopulárnejšími maskami však u nás ostávajú klasiky!

Aké kostýmy zahviezdia počas Halloweenu 2018?

Pri pohľade na populárne témy z rokov 2015, 2016 a 2017, je vidieť jasnú súvislosť medzi tým, o čom ľudia hovoria a tým, o aké kostýmy a masky majú záujem. Ak sa teda pozrieme na populárne témy roku 2018, môžeme odhadnúť, ktoré masky budú tento rok trendy.

ShopAlike teda preskúmal populárne témy v kategórii umenie a zábava od začiatku roku 2018 a objavil určité vzorce. Najčastejšie sa objavujúcou témou roka bol zatiaľ film Avengers: Infinity War. Nasledovala videohra Fortnite a pokračovanie filmu Deadpool.

Na halloweenskych večierkoch preto môžete očakávať množstvo postáv z Marvel vesmíru, ale stretnúť môžete aj niektorých mladších gamerov prezlečených za ich obľúbenú Fortnite postavu.

Dáta boli získané počas kalendárneho týždňa 40 (2018) zo stránky Google Trends každej zastúpenej krajiny s využitím incognito módu. Prieskum prebehol v 13 európskych krajinách (Rakúsko, Česká republika, Nemecko, Dánsko, Španielsko, Fínsko, Francúzsko, Maďarsko, Taliansko, Holandsko, Poľsko, Švédsko a Slovensko) v jednotlivých lokálnych jazykoch.

* Pre prieskum výsledkov vyhľadávania na Slovensku boli pre nízke množstvo výsledkov použité rôzne kľúčové slová, ako napríklad halloweensky kostým alebo maska na halloween, a ich rôzne gramatické varianty.

Zdroj: Shopalike.sk

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :