Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Máte AdBlock?

Prevádzka tejto stránky nie je zadarmo, vaša návšeteva ale je. Vypnite si prosím AdBlock a obnovte stránku (F5).

img

Na čo sa zamerať pri výbere sprchového kúta?

/
/
/
314 Zobrazení

Sprchový kút je výbornou voľbou obzvlášť v prípade menších kúpeľní. Zaberie málo miesta a okrem toho šetrí vodu. Ak to priestor kúpeľne umožňuje, nič Vám nebráni nainštalovať sprchový kút aj vaňu. Vďaka tomu každý člen domácnosti si bude môcť vybrať najpohodlnejší spôsob kúpania sa. Predtým ako sa rozhodneme pre konkrétny sprchový kút, je dôležité sa dozvedieť čomu venovať pozornosť, aby bol sprchový kút pohodlný a mal dlhú životnosť.

Ako vybrať sprchový kút do kúpeľne?

Hneď na začiatku si treba premyslieť aký druh sprchového kúta bude do našej kúpeľne vhodný. Jednoznačne najobľúbenejšie sú rohové verzie, ktoré zaberajú málo miesta. Môžete si tiež vybrať nástenný sprchový kút, ktorý prilieha len k jednej stene. Taký sprchový kút sa prezentuje veľmi efektne, ale treba brať do úvahy aj to, že zaberá výrazne viac miesta. Často nie je potrebné inštalovať sprchovú vaničku, keďže odtok je priamo na podlahe. Veľmi dôležitý je aj spôsob otvárania. Sprchový kút môže mať posuvné, alebo otváracie dvere. Prvý druh je ideálny pre menšie kúpeľne, kde má každý kúsok priestoru cenu zlata.

Sprchové kúty môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Dvere môžu byť vyrobené z umelej hmoty, akou je napríklad polystyrén. Je to materiál, ktorý sa ľahko udržuje čistý, pretože sa na ňom neusádza vodný kameň. Nie je to ale trvalé a efektívne riešenie. Určite lepšie vyzerajú sprchové kúty z tvrdeného skla. Tvrdené sklo môže byť ešte pokryté dodatočným poťahom, ktorý zabráni zapareniu a zjednoduší čistenie.

Na čo si ešte treba dávať pozor?

Sprchový kút musí byť predovšetkým funkčný. Ak sú v dome, alebo byte staršie osoby, alebo osoby, ktoré majú problémy s pohybom, najlepším riešením je sprchový kút bez sprchovej vaničky. Vchádzanie a vychádzanie je v takom prípade určite jednoduchšie a bezpečnejšie. Za pozornosť stojí aj kvalita materiálov, z ktorých sú vyrobené iné časti sprchové kúta. Najlepšie by bolo ak boli hliníkové, keďže ten materiál je odolný voči nepriaznivým vplyvom vlhkosti. Veľmi dobre vyzerá dlhú dobu, keďže nehrdzavie a ani nemení farbu. Dobrým nápadom je tiež zistiť, či náhradné diely príslušného modelu sú ľahko dostupné, pretože to Vám v budúcnosti ušetrí starosti so zháňaním náhradných dielov.

KRYSZTAL centrum skla je spoločnosť pôsobiaca na trhu od roku 2005, ktorá rýchlo získala poprednú pozíciu v sklárskom priemysle na Slovensku. Poskytuje svoje služby aj v Českej republike. V súčasnosti je KRYSZTAL Centrum skla dodávateľom pre väčšinu spoločností, ktoré sa zaoberajú používaním a spracovaním skla, ako aj dodávateľom pre maloobchodných zákazníkov na Slovensku.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar