Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Luxusnú sedačku väčšinou spoznáte na prvý pohľad. Je robustná, má precízne vypracované švy, detaily a keď dlaňou prejdete po materiáli, je jemný a zároveň pevný. Talianska koža je Rolls Royce medzi poťahovými materiálmi a na luxusné sedačky jednoznačne patrí. Čo by ste o nej mali vedieť.

pic

Foto: Bigstockphoto

Výroba talianskej kože je vášeň

Taliani sú patrične hrdí na kvalitu kože, ktorú vyrábajú. Tento typ remeselníctva sa ani nepovažuje za priemysel, ale skôr za vášeň a spôsob života. Tajomstvá výroby sa dedia z generácie na generáciu. Taliani sa zároveň neustále snažia o zdokonaľovanie svojich postupov. Sú majstrami v implementovaní moderných technológií do tradičných metód – práve toto ich odlišuje od zvyšku sveta!

Ručná výroba

Každý kus talianskej kože je originál. Tento fakt sa odráža najmä od toho, že ide o prírodný materiál. Pri jeho spracovávaní sa rešpektujú prirodzené „nedokonalosti“ kože ako vrásky, hrčky alebo jazvy. Ide o ručnú remeselnú výrobu od opracovania kože až po jej farbenie. Existujú dva druhy najkvalitnejšej talianskej kože, a to:

Useň bez úpravy – Je to najtrvácnejší typ vďaka tomu, že sa pri jej opracovaní nepoužíva pieskovanie. Zachovávajú sa tak prirodzené rysy kože a takisto aj extra hrúbka. Useň bez úpravy sa používa najmä v móde a nezmenená vydrží mnoho rokov.

Useň s úpravou – Vrchná vrstva kože sa opieskuje, čím sa čiastočne odstráni ryhovanie a koža sa tým zjemní. Používa sa najmä v nábytkárstve na výrobu luxusných sedačiek. Takto upravená useň je odolnejšia voči škvrnám aj vďaka tomu, že sa na poťahy používajú väčšinou kvalitné rastlinné farbivá, je zároveň vodeodolná.

Luxusné sedačky v exkluzívnom dizajne

Pokiaľ máte záujem o luxusné sedačky potiahnuté talianskou kožou, vedzte, že vám do domácnosti pribudne exkluzívny typ nábytku. Výrobcovia, ktorí na svoje produkty používajú taliansku kožu, by sa mali vedieť preukázať certifikátom pôvodu, na ktorom si Taliani zakladajú (najmä pokiaľ ide o kožu z Toskánska). Dôležitý je tiež dizajn, ktorý sa odlišuje od normálu. Luxusné sedačky by mali mať jedinečný tvar, vďaka ktorému bude takýto kus nábytku dominantou každej miestnosti.

V predajni sa pýtajte najmä na „zloženie“. Rám by mal byť masívny a vyrobený z pevného bukového, jaseňového alebo dubového dreva. Aby ste sa na vašej novej sedačke cítili komfortne, vyberajte takú, ktorej vnútro tvorí viacvrstvová výplň z pamäťovej peny.

Nebojte sa pýtať personálu a nezabudnite si ešte predtým, ako vytiahnete platobnú kartu, na vystavenú sedačku sadnúť. Indikátorom kvality talianskej kože je jemnosť, hebkosť a pevnosť materiálu, v neposlednom rade aj charakteristická prírodná vôňa. Pokiaľ vám predajca ponúka pravú taliansku kožu v podozrivo nízkej cene, radšej sa poobzerajte inde. Tento materiál totiž patrí k najdrahším, no rozhodne stojí za svoju vyššiu cenu. Vaša nová sedačka vám rovnako krásna bude slúžiť dlhé roky a vy sa tak skoro nebudete musieť trápiť s výberom a kupovaním ďalšej.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :