Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Pri zariaďovaní domu či bytu by ste mali myslieť v prvom rade na podlahu a to hlavne z hľadiska jej vlastností. Podlahy sa od seba líšia, čo sa týka ceny aj technických parametrov. V posledných rokoch sa obľube tešia laminátové a korkové podlahy.

Laminátové podlahy a ich vlastnosti

Drevené podlahy sčasti nahradzujú laminátové a pre rôzne výhody ich volí čoraz viac domácností. S podlahami sa totiž ľahko manipuluje, ich pokládka je totiž rýchla a bezproblémová. Cena tiež nie je vysoká a navyše máte na výber hneď z niekoľkých desiatok dekorov, ktoré takmer dokonale napodobňujú drevo.

Laminátové podlahy sa vyznačujú tiež veľkou odolnosťou, pokladajú sa aj do priestorov s mimoriadnym zaťažením. Pokiaľ ste sa rozhodli využívať podlahové kúrenie, laminát je skvelou voľbou, ktorú zaručene neoľutujete.

Na druhej strane však musíte počítať aj s niekoľkými nevýhodami. Laminátové podlahy sa pri kontakte s vodou môžu poškodiť. Ak je vzduch vo vašom dome o niečo vlhší, mali by ste radšej siahnuť po inom riešení. Pokiaľ sa podlaha poškodí mechanicky (škrabance od nábytku a podobne), ani zbrúsenie jej nepomôže. Tiež by ste si mali dávať pozor pri jej pokladaní, vyžaduje totiž rovný povrch.

Korkové podlahy a ich vlastnosti

Korková podlaha sa vyrába z dubu, ktorý rastie v okolí Stredozemného mora. Vyznačuje sa hneď niekoľkými užitočnými vlastnosťami. Vďaka vzduchu, ktorý je uzatvorený medzi bunkami korku, podlaha absorbuje otrasy. Je dobrým zvukovým aj tepelným izolantom. Vyzerá skvelo kdekoľvek, vyrába sa totiž v rozličných dekoroch, vzoroch a farbách, ktoré poľahky dopasujete takmer ku všetkému. Ďalej je podlaha vysoko odolná voči plesniam.

Každá minca ma ale dve strany. Korok si vyžaduje špeciálnu starostlivosť, v porovnaní s inými materiálmi je o niečo drahší, je náchylnejší na poškodenie a má kratšiu životnosť.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :