Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Máte AdBlock?

Prevádzka tejto stránky nie je zadarmo, vaša návšeteva ale je. Vypnite si prosím AdBlock a obnovte stránku (F5).

img

Ktoré parametre sú pri výbere posilňovacej lavice najdôležitejšie?

/
/
/
252 Zobrazení
sluchadla mobileu.eu

Posilňovacia lavica rozhodne patrí k základnej výbave každej dobrej posilňovne. Ak sa chcete aj v pohodlí domova sústrediť na silový tréning, nič vám nebráni v tom zaobstarať si svoju vlastnú. Ušetríte tak kopu času a peňazí, ale čo je najlepšie – máte ju kedykoľvek k dispozícii pre seba.

Pripravili sme si pre vás pár praktických tipov, na čo sa sústrediť pri kúpe lavice na cvičenie a kde určite netreba robiť kompromisy.

Materiál a kvalita spracovania lavice

Ak sa chystáte kúpiť si posilňovaciu lavicu, jedným z kritérií, ktoré sú veľmi dôležité, je to, z akého materiálu je vyrobená. Čím menej skrutiek a viac zvarov má konštrukcia, tým lepšie nielen kvôli stabilite, ale aj kvôli kvalite spracovania a odolnosti.

Čím kvalitnejší materiál bol na výrobu posilňovacej lavice použitý, tým bude mať dlhšiu životnosť. Kvalitná oceľ je zárukou, že vám bude dlho spoľahlivo slúžiť a nebude vyžadovať časté opravy alebo výmenu už po krátkej dobe.

Stabilná a pevná konštrukcia je navyše nevyhnutná pre bezpečnosť vašich tréningov, takže sa oplatí uprednostniť posilňovaciu lavicu s robustným, masívnym rámom.

Hmotnosť a nosnosť posilňovacej lavice

Obyčajne platí, že čím je lavica ťažšia, tým je stabilnejšia a tým viac aj unesie. Každý model má v popise uvedené, akú maximálnu nosnosť zvládne, preto si vždy dobre pozrite tento údaj.

Nezabúdajte ale aj na to, že na lavici budete cvičiť s činkami, ktoré takisto niečo vážia a treba s nimi počítať. Dobré jej nechať si k svojej hmotnosti a váhe závaží či činiek rezervu ešte približne 30 kg, aby vám lavica vydržala čo najdlhšie a mali ste priestor aj na naberanie svalovej hmoty.

Pohodlie a možnosti polohovania lavice

Lavicu budete pravidelne využívať na cvičenie, preto by mala byť pohodlná. Ak vám na nej nebude príjemne, len ťažko podáte dobrý výkon. Ideálne je, ak čalúnenie nie je príliš mäkké, aby ste mali pri cvičení čo najlepšiu stabilitu.

Polohovanie opierok a adaptérov na základe vašich proporcií tiež prispieva k lepšiemu komfortu a správnej technike cvičenia, no zároveň si tak chránite šľachy a kĺby. Podstatné je to najmä pri nastavení uhla sedadla, chrbtovej opierky, výškové nastavenie predkopávania a zakopávania.

Na aký účel lavicu chcete?

Na záver ešte musíme podotknúť, že aj to, čo od lavice očakávate, značne zredukuje vhodné možnosti. Iné preferencie a nároky na posilňovaciu lavicu kladie profesionál, začiatočníkovi stačí oveľa jednoduchší model a iné modely sú vhodné pre ženy alebo starších ľudí. V závislosti od typu posilňovacej lavice si môžete vyberať modely vhodné na posilňovanie chrbta, brušných svalov, benchpress model na cvičenie s činkami alebo kombinované viacúčelové lavice.

Oplatí sa kúpiť posilňovaciu lavicu z bazáru, alebo radšej investovať do novej?

Mnohí pri nákupe posilňovacej lavice uvažujú nad bazárom, čo samozrejme môže mať svoje výhody, najmä nižšiu cenu. Netreba však zabúdať ani na tienisté stránky nákupu z druhej ruky: žiadna garancia záruky, kvality či možnosť reklamácie, vysoké náklady na prepravu, ale najmä hygienické hľadisko.

Je preto na zvážení každého z vás, či dáte prednosť novej lavičke alebo používanej. Nové lavice sa dajú často zohnať za dobrú cenu, ak viete, kde nakupovať overenú kvalitu. Pozrite sa na ponuku oficiálneho obchodu hop-sport.sk a presvedčte sa sami:

https://hop-sport.sk/posilnovacie-lavice/

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar