Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Máte AdBlock?

Prevádzka tejto stránky nie je zadarmo, vaša návšeteva ale je. Vypnite si prosím AdBlock a obnovte stránku (F5).

Aj vaša reklama môže byť tu. Napíšte nám a pošleme vám cenovú ponuku.
img
Doma / Financie / Kedy je vhodná doba na investovanie?

Kedy je vhodná doba na investovanie?

/
/
/
311 Zobrazení

Odpoveď na otázku položenú v nadpise, a to vhodná doba na investovanie, sa bude zdať prvoplánová, správna odpoveď je ale: VŽDY. Či už ste študent, zamestnaný, na dôchodku, stále je vhodné investovať. Tým sa myslí nesporiť, ale investovať!

Ako by sme vedeli rozlíšiť pojmy investovanie a sporenie? V prvom rade, sporenie je odkladanie peňazí, nie zvyšovanie si odloženého kapitálu. Ak si napríklad odkladáte bankovky do šuflíka v istej sume každý mesiac, je to sporenie. Ak si odkladáte na sporiaci účet v banke, kde máte pri dnešných podmienkach okolo 0,1% p.a., je to taktiež sporenie. Jediný rozdiel je v tom, že týmto dávate svoj kapitál banke a tá na ňom slušne zarobí. Vám nakoniec dá ako “odškodné” úplne smiešnych pár eur ročne. A to nie je zveličovanie. Ak odložíte napríklad 2000€, pri úroku 0,1% p.a. dostanete za rok 2€! Áno, čítate správne, vaše sporenie vám zarobí 2€ za 365 dní, z čoho ešte pravdepodobne zaplatíte aj daň.

investovanie

Zdá sa vám to dosť? Ani nám nie. Preto ak má človek istú sumu mesačne, ktorú si môže dovoliť odložiť, mal by ju investovať rozumne alebo radšej rovno uložiť do šuflíka. Možností je plno, treba sa len dobre informovať.

Prečo investovanie v každom veku? Ak by sa vám od študentských čias darilo odkladať istú sumu mesačne, v zrelej dospelosti je dosť možné, že budete môcť žiť len z úrokov a vôbec už nepracovať. Toto je celkom bežná realita v západných krajinách, kde zarobia podstate viac, ako minú a dobre to investujú. Prečo investovať v dospelosti asi ani nemusím vysvetlovať. V najproduktívnejšom veku a pravdepodobne vo vašom najbohatšom období máte čo odložiť. Čím viac odložíte každý mesiac, tým viac budete na úrokoch zarábať každý mesiac o pár rokov. Čo by ste povedali na plne pasívny príjem len na základe vašich dobrých rozhodnutí z minulosti? Neznie to až tak zle však?

Rozhodli ste sa nesporiť, ale investovať? Informujte sa na stránke Investujete.sk, a uvidíte, že možností je plno ak máte dobré informácie.

 

Kedy je vhodná doba na investovanie?
5 (100%) 1 hlasy[y]

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest