Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Nech sa pozrieme na ktorékoľvek sídlisko v meste, vždy tam nájdeme staršie paneláky, ktoré nezmenili podobu odvtedy, odkedy boli postavené – od 70. rokov. Ak hľadáme nové bývanie v meste, prirodzene sa obzeráme po nových panelákoch, ktoré majú pevné konštrukcie a sú automaticky zateplené. Katastrofálny stav slovenských panelákov odrádza mladé rodiny od toho, aby zainvestovali práve do bytu v starších panelákoch. Ak ale v takomto paneláku bývate, resp. si chcete kúpiť nehnuteľnosť v takomto paneláku, k jeho zlepšeniu môžete prispieť aj vy.

Schodisko a predzáhradka

Starší panelák môže skrášliť aj obyčajná investícia do jeho okolia – predzáhradky, schodov. Ak sa dá, apelujte na schôdzi, ktorú zorganizovala správa bytových domov, aby sa investovalo do nových schodov pred panelákom a zveľadila sa predzáhradka. Bezbariérový vstup je samozrejmosť, no niektoré paneláky nemajú na stavbu bezbariérového vstupu priestor. Ostáva im len obetovať predzáhradku.

Ak ale priestor umožňuje oboje, dohodnite sa s domovníčkou, nech sa určí človek, ktorý by jej pomáhal so starostlivosťou o predzáhradku.

Vchod a spoločné priestory

Ak vám správa bytových domov robí problémy, máte právo navrhnúť zmenu správcu domu. Máte na to právo ako každý jeden majiteľ nehnuteľnosti v danom paneláku. Ak chcete, aby váš panelák, kde bývate, vyzeral lepšie, investujte do výmeny schránok. Ak je väčšina z nich v žalostnom stave, investícia sa oplatí. Ďalej môžete navrhnúť výmenu dlažby, ale aj tematické výzdoby. Priestor bude vyzerať hneď lepšie, keď po vstupe do vchodu uvidíte živé kvety a tematické výzdoby – vianočné, veľkonočné atď.

Toto sú len návrhy na zmeny. Nemusíte sa nimi riadiť. Dôležitejšia je ochrana spoločných priestorov a pivníc – kamerový systém. V prvom rade by sa mala riešiť investícia do nových okien a novej fasády. Celkový vzhľad paneláka sa úplne zmení, samozrejme k lepšiemu.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :