Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Euro je dnešným dňom 22.1.2015 na 12-ročnom minime. Dolárové bankovky sa tlačia bez akéhokoľvek krytia a s reguláciou súkromnej firmy. V čom sa teda oplatí držať hodnotu, peniaze? Odpoveďou je investičné zlato a striebro. Či už sú to odliatky, mince alebo v inej forme.

Aktualizácia: Vyšiel nový článok hovoriaci jednoznačne pre túto moju teóriu popísanú nižie, a to že sa do drahých kovov oplatí investovať hneď teraz. Článok TU.

Investícia do fyzického zlata

Investičné zlato je najobľúbenejšia forma investície a uchovávania hodnoty už po dlhé generácie. Má veľmi unikátne chemické vlastnosti, pretože nekoroduje a dokáže ho rozložiť iba jedna známa kyselina. Jeho cena je stabilná a a to aj v čase krízy a dlhodobo pomaly stúpa.

Graf ceny investičného zlata za posledné roky:

Ročný vývoj ceny zlata oproti doláru

Mesačný vývoj ceny zlata

Ako vidíme na daných grafoch, zlato si dlhodobo drží cenu a posledných 30 dní stúpa. Aktuálnu cenu zlata za trójsku uncu môžeme vidieť na grafe úplne napravo. Ak si toto číslo vydelíme 31,103 vyjde nám aktuálna cena zlata za gram.

Zlatestriebro.sk - Investujte s nami do zlata a striebra

Výhody investovania do fyzického zlata:

– najpriamejšia a najfyzickejšia investícia akú môžeme dosiahnuť, naše peniaze máme priamo v rukách

žiadny risk s druhou stranou, maximálna likvidita (nespoliehate sa na vývoj nejakej jednotlivej meny ani na jedného nákupcu, ktorý to potom od vás nakúpi, na žiadnu konkrétnu burzu)

– cena ťažby zlata závisí od jednotlivých krajín a ceny pracovnej sily, ale je vždy nižšie ako trhová

Nevýhody investovania do zlata:

– skladovanie takejto investície môže byť nákladné

– ak nechcete mať zlatú tehličku v šuflíku, je potrebné si v banke kúpiť miesto v trezore

Pozrime sa na celú túto problematiku naozaj reálne.  Investíciou do zlata človek nemôže určite nič stratiť a ešte k tomu uchráni svoje peniaze voči inflácii- Ak peniaze uchovávate v mene a nie v komodite akou je investičné zlato, prichádzate ročne približne o 5% z nich následkom inflácie. Akékoľvek nevyužité peniaze sú bezpečne uložené v investičnom zlate alebo striebre.

A čo je úplný plus, vaše peniaze dokonca zarábajú. Ak si zoberieme najlepší terminovaný účet z ktorého 5 rokov nesmiete vybrať ani cent, dostanete za rok úrok na úrovni možno 3%. Čo je 2% strata ročne ak zoberieme do úvahy priemernú infláciu. Dáte peniaze do zlata, ktorého cena len za posledných 30 dní stúpla z 1200 na 1300 dolárov za trójsku uncu (31 gramov) a ste v zisku pričom vás inflácia ani nezaujíma a vaša investícia je bezpečnejšia ako akýkoľvek terminovaný účet, pretože ju držíte v rukách.

Ja investujem do zlata TU. Majú širokú ponuku kvalitných švajčiarskych odliatkov a takisto rakúskych mincí. Môžete investovať už od sumy okolo 50€.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 3.7 / 5. Počet hlasov: 6

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :