Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Island je ostrovom kontrastov. Ležiac v severnom Atlantiku, je známy svojou úchvatnou prírodou, ale aj drsným a nepriateľským prostredím pre mnohé druhy zvierat. V tomto článku budeme preskúmavať niektoré z najzaujímavejších zvierat, ktoré obývajú túto jedinečnú krajinu. Toto sú zvieratá na Islande.

1. Islandský Kôň Island je domovom jedného z najpozoruhodnejších koní na svete – islandského koňa. Tieto malé, no silné kone sa vyvinuli na Islande a zachovali si svoju čistokrvnú rasu viac ako tisíc rokov. Sú známi pre svoju jedinečnú pohodu, pohodlný chod s piatimi rytmickými krokmi a schopnosť prejsť ťažkým terénom. Islandské kone sú pre Islandčanov dôležití nielen ako spoločníci, ale aj pre dopravu a šport.

2. Polar Fox (Polárne líšky) Island je domovom polárnej líšky, ktorá je jediným pôvodným druhom cicavca na Islande. Tieto líšky sú malé a majú hrubú, teplú srsť, ktorá im pomáha prežiť v extrémnych zimných podmienkach. Ich prítomnosť na Islande je dôkazom odvahy a prispôsobivosti voči ťažkým podmienkam arktickej klímy.

3. Vtáctvo Island je rajom pre ornitológov. Viac než 300 druhov vtákov obýva túto krajinu. Medzi najzaujímavejšie patria atlantické puffiny, ktoré sa v lete vracajú na Island, aby hniezdili na útesoch. Ich farebné zobáky a výrazné vzhľady ich robia obľúbenými medzi pozorovateľmi vtákov.

4. Norky V krásnych vodách Islandu môžete nájsť norky, ktoré sú považované za jedného z najlepších potápačov na svete. Ich teplá srsť a vzduchové vankúše v plášti im pomáhajú prežiť v mrazivých vodách severného Atlantiku. Sú obľúbenými cieľmi pre potápačov, ktorí túžia zažiť fascinujúci svet pod hladinou.

5. Veľryby Okolo Islandu sa nachádza bohaté potravinové prostredie pre veľryby, čo ho robí obľúbeným miestom pre pozorovanie veľrýb. Najčastejšie sa tu vyskytujú súčasné veľryby, sleďovec obrovský a veľryba biela. Tí, ktorí majú šťastie, môžu vidieť veľryby pri plavbe na člne alebo z pobrežia.

6. Tulene Island má svoje kolónie tuleňov na niektorých plážach a skalných útesoch. Títo milí a plyšoví morskí cicavci sú obľúbenými medzi pozorovateľmi zvierat a turistami. Je dôležité zachovať primeranú vzdialenosť, aby sa zachovala ich bezpečnosť a divoká povaha.

Island je krajinou krásy a kontrastov, kde príroda a zvieratá na Islande sú neodmysliteľnou súčasťou toho, čo robí túto krajinu tak jedinečnou. Pre tých, ktorí sú nadšení prírodou a zvieratami, je Island miestom, kde sa dá objaviť množstvo vzrušujúcich zážitkov.

zvieratá na Islande

zvieratá na Islande

zvieratá na Islande

zvieratá na Islande

zvieratá na Islande

zvieratá na Islande

Zdroj: Boredpanda.com

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 4.4 / 5. Počet hlasov: 5

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :