Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Každý som pod relaxom predstaví mierne odlišné veci. Môže tam patriť takmer akákoľvek neadrenalínová aktivita, ale takmer všetci budú súhlasiť, že wellness je relaxácia vhodná pre každého. To, čo vám pri wellnesse pomôže najviac sa uvoľniť a zároveň urobiť pre svoje telo aj niečo prospešné a dobré, je masáž.

Existuje veľa druhov masáži s rôznym účelom, intenzitou a dĺžkou trvania. Každá pôsobí na rôzne časti tela a uvoľnuje iné svaly a na jednotlivé druhy masáží sa používajú rôzne prípravky.

Masážne prípravky pomáhajú pri vykonávaní samotnej masáže a zosilnia zážitok z nej. Medzi prípravky patria masážne oleje, krémy, emulzie, sviečky a podobne. Aký účel majú jednotlivé výrobky?

Medzi uznávané a známe značky masážnych olejov patrí výrobca Cosimed. Ako názov napovedá, masážne oleje slúžia na zníženie trenia medzi pokožkou a masérovými rukami a pre lepšie kĺzanie po celú dobu masáže. Kvalitné oleje akou sú napríklad Cosimed majú vysokú kĺzavosť a vydržia na pokožke dlhú dobu. Wellness masážne oleje nie sú vhodné na reflexné a tvárové masáže, inak je ich využitie naozaj široké. Patria sem všelijaké rady.  Napríklad minerálny olej, oleje bez parfumácie, oleje s vôňou, wellness masážne oleje a ajurvédské oleje s prírodným zložením.

Masážne emulzie Cosimed na druhú stranu sú niečo medzi masážnym olejom a krémom. Líšia sa zložením, ale účel majú takmer rovnaký. Okrem vyživovania vašej pokožky majú priaznivý účinok aj na ruky terapeuta. Patria sem napríklad masážne wellness emulzie alebo emulzie bez parfumácie. Rozdiel medzi nimi je v podstate v parfumácií, tie s názvom „wellness“ sú parfumované éterickými olejmi. Vôní je široký výber od Neutral až po Grep a Zázvor, Marhuľa a Vanilka, Mango a Melón, Ginko-Limetka alebo Ostružina.

Špeciálnou kategóriou je čokoládová masáž. Názov vám napovie, o čo ide a jej určenie je v podstate rovnaké, líši sa len prevedením. Cosimed ponúka aj tu svoje produkty ak by si niekto chcel vyskúčať túto špeciálnu procedúru.

Všetky tieto a rôzne ďalšie masážne produkty si môžete zakúpiť na eshope Bionatural.sk. Môžete sa tam o výrobkoch dozvedieť viac a s čímkoľek vám pomôže podpora.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :