Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Už pri zariaďovaní domácnosti si naplno uvedomujeme, že zariadenie, z ktorého ešte cítiť novotu, sa časom úplne znehodnotí. Uvedomujeme si, že nič nevydrží večne, ale snažíme sa aj tak vyberať lacné zariadenie domácnosti, ktoré do veľkej miery nezaťaží náš rozpočet. Niekedy sa nám ale môžu prihodiť neočakávané problémy a skomplikovať nám život. Viete na ktoré neočakávané problémy by ste sa mali aj vy pripraviť?

Pleseň v škárach

V kúpeľni, ktorá je vystavovaná vysokej vlhkosti celých 12 mesiacov, sa môže objaviť pleseň. Najmä ak bývate na byte, mali by ste si všímať, či sa vám v škárach neobjavujú zvláštne čierne bodky, ktoré vám napovedia, že vo vašej kúpeľni nie je niečo v poriadku. Ak sa objaví pleseň v škárach, počítajte s tým, že budete musieť starú škárovaciu hmotu odstrániť a nahradiť ju novou škárovacou hmotou. Nová škárovacia hmota musí byť vodeodolná a mala by byť odolná aj voči plesniam a baktériám. Pleseň v škárach sa začne objavovať v každej málo vetranej kúpeľni, preto ak pleseň ešte nemáte, robte všetko preto, aby ste ju ani nemali. Vyberajte dobrú škárovaciu hmotu, vetrajte a hlavne škáry pravidelne utierajte dosucha.

Prasknutá dlažba

Najmä v kuchyni sa môžeme popýšiť modernou dlažbou. Ak si však nevyberiete kvalitnú dlažbu, ľahko sa vám môže stať, že vám pri páde ťažšieho predmetu praskne. Vtedy vám dokážu pomôcť len dobré tmely, ktoré zabránia znehodnoteniu dlažby a vzniku plesní. Dobré tmely ochránia kritické miesta vášho obkladu, preto pri rekonštrukcii majte vždy pri sebe kvalitný tmel v takom farebnom prevedení, aby vám „nekričal“. Akonáhle necháte prasknutú dlažbu len tak, riskujete prenikanie vlhkosti do prasklín a znehodnotenie komplet celého obkladu, dlažby a podložia.

Zvládnite takéto nepríjemnosti s nadhľadom a pleseň v škárach a prasknutá dlažba vám nespôsobia vrásky na čele.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :