Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Práve vďaka odmene, ktorú dostávame za vykonanú prácu, dokážeme existovať. Mnohí z vás však žijú na pokraji chudoby, pričom sa snažia poctivo pracovať, ale žiaľ, daná práca nie je dobre pracovne ohodnotená. Ak nie ste so svojou prácou spokojní, čo všetko okrem zlého pracovného ohodnotenia vás prinúti zmeniť vaše pracovné miesto za iné? Uvedomte si, že je zbytočné trápiť sa v práci, ktorá vás nenapĺňa. Toto sú dôvody, prečo by ste aj vy mali opustiť svoju terajšiu prácu.

Zlé vzťahy v kolektíve

Ťažko sa pracuje v zamestnaní, kde nemáte dobré vzťahy s kolegami. V prípade, že budete potrebovať s niečím poradiť, poprípade sa niekoho niečo spýtať, nebudete sa mať na koho obrátiť, pretože vaši kolegovia sa s vami odmietajú baviť a čo je horšie, správajú sa k vám agresívne. Zlé vzťahy v kolektíve vás, či už chcete, alebo nie, vo výraznej miere ovplyvnia. Ovplyvnia najmä vašu produktivitu.

Zlé vzťahy pocítite najmä v ženskom kolektíve, ale prekvapujúco aj v call centrách. Samozrejme nie vo všetkých call centrách, ale len v niektorých. V call centrách musia zamestnanci spolupracovať a viete si predstaviť, že by ste mali spolupracovať s niekým, kto na vás neustále zazerá a odvrkuje vám?

Nepríjemný šéf

Bohužiaľ v dnešnej dobe je málo šéfov, ktorí sa hneď po príchode do firmy zamestnancov pýtajú, ako sa majú a či niečo nepotrebujú. Máloktorí myslia na to, že je potrebné zabezpečiť kurz prvej pomoci a pripraviť zamestnancom vhodné pracovné prostredie, v ktorom si budú môcť vykonávať svoju prácu. Ak nemáte dobrého priateľského šéfa a neustále vám dýcha na chrbát a nepríjemne vás kontroluje, bude lepšie, keď dané pracovné miesto opustíte.

Práca, ktorú nezvládate

Nie každý je na dané pracovné miesto stvorený. Niekto zvláda prácu ľavou zadnou a niekto sa pri nej natrápi a aj tak ju neurobí dobre. Ak vám práca nejde, resp. jej komplikovanosť vám vyslovene vadí, bolo by lepšie, keby si nájdete niečo, čo vám pôjde od ruky. To, že vám práca nejde, nie je hanba. Síce ste sa na dané pracovné miesto dostali, ale za ten čas, čo ste tam, ste sa prácu dokonale nenaučili. Ak firma, v ktorej pracujete, spolupracuje s call centrom, očakávajte, že si vás zamestnávateľ môže skontrolovať. Táto služba sa nazýva Mystery Calls.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :