Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Podnikateľom môžu spôsobiť nemalé komplikácie nielen nespokojní zamestnanci, ale prekvapujúco aj stavebné stroje, najmä tie staršie. Vo väčšine slovenských firiem sa šetrí všade, kde sa dá a preto sa nemôžeme čudovať, že počet pracovných úrazov neustále rastie.

Zlé riešenie situácie

Kompetentní s tým nič nerobia aj napriek neustálym sťažnostiam na nevhodné pracovné podmienky a nevyhovujúce pracovné nástroje. Zamestnávatelia si vôbec neuvedomujú, že nevyhovujúce pracovné nástroje a najmä stroje môžu vo výraznej miere ovplyvniť chod celej firmy. Predstavte si túto situáciu. Ťažký stavebný stroj ohrozí zdravie niekoľkých zamestnancov. Ako sa k tomu firmy postavia? Mávnu rukou a situáciu neriešia až dovtedy, kým sa nestane niečo vážnejšie. Niekedy stačí na stavebnom stroji vymeniť starú opotrebovanú pneumatiku za pneumatiku 10-16,5; ktorá má väčšiu životnosť ako tá opotrebovaná.

Repasujte

Ako sme už spomínali, firmy sa snažia ušetriť naozaj na všetkom. Prečo teda staré opotrebované súčiastky nerepasujú? V súčasnosti je najviac počuť o repase turbodúchadiel, ale nielen túto súčasť automobilu si môžete dovoliť repasovať. Repasované súčiastky sú výrazne lacnejšie a pomôžu vám ušetriť a to aj bez toho, aby ste ohrozovali zdravie svojich zamestnancov, ktorí tieto stroje dennodenne používajú.

Repasovanie je lacnejšie ako nákup nových dielov

Ak vlastníte stavebnú firmu, okrem repasa turbodúchadiel v osobných autách vás bude zaujímať repas turba pre stavebné stroje. Stavebný stroj bude plne funkčný tak, ako keď ste ho kúpili, len s tým rozdielom, že výmena dielov vás nevyjde tak draho, ako keď si kúpite novú súčiastku.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :