Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Ani sa nenazdáte a už je tu bude prvý sneh. Síce už v mnohých horských oblastiach nemáte problém nájsť biely poprašok, v nížinách ho stretnete len málokde. Aby ste zvládli aj túto zimu bez nehody, snažte sa dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Ani tie najlacnejšie pneumatiky vám nezaručia, že zvládnete jazdenie bez najmenších problémov. Všetko je vo vás.

Dávajte si pozor na prudké točenie volantu

Aj keď sa vám možno zdá, že máte šoférovanie v malíčku, občas sa môže stať, že prudko strhnete volant do jednej strany a môžete spôsobiť nehodu. Ak budete potrebovať rýchly repas servoriadenia, nečakajte na nič. Posilňovače riadenia patria k dôležitým súčiastkam auta a ich stav by ste nemali zanedbávať.

Nezabudnite vymeniť letné pneumatiky za zimné

Aby ste sa vyhli zbytočným nehodám, mali by ste si zarezervovať termín u mechanika už teraz. Samozrejme, že termín, kedy začne snežiť, nevedia predpovedať ani naši meteorológovia, ale môžete byť pripravení na prípadný neočakávaný sneh. Odporúčame vám legendárne pneumatiky Barum, ktoré majú vo svojej ponuke nielen zimné, ale aj letné. Ak viete, že budúci rok budete kupovať letné pneumatiky, prečo si nekúpiť zároveň letné a aj zimné? Zabijete dve muchy jednou ranou.

Dobrá viditeľnosť cez predné sklo a funkčné svetlá

Aby ste zvládli cestovanie v aute počas zimného obdobia, základom pre vás bude, aby ste si zabezpečili dobrú viditeľnosť cez predné sklo, nezarosené spätné zrkadlá a funkčné svetlá. Ak by vám niečo z tohto chýbalo, respektíve nefungovalo, radšej nechajte auto v garáži a cestuje s MHD.

Viete, koľko kurióznych nehôd sa stáva, keď sa majitelia motorových vozidiel nedržia vyššie spomínaných bodov? Buďte preto nanajvýš opatrní. Zima vie prekvapiť práve vtedy, keď to najmenej čakáme.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :