Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Detské ihriská sa tešia veľkej popularite nielen v detských kruhoch. Pre rodičov predstavujú chvíľu oddychu, kým je ich dieťa zamestnané lezením na šmykľavku.

Na ihriskách si deti rozvíjajú pohybové, orientačné, fyzické a sociálne zručnosti. Výrobcovia detských ihrísk (playground manufacturers) neustále inovujú ich vybavenie a pribúdajú nové atrakcie, ktoré poskytujú deťom priestor na rozvoj koordinácie a stability. Ani vybavenie interiérového ihriska (indoor playground equipment) nemusí pozostávať len zo stolíka na kreslenie a húpacieho koníka. Spravte si malý prieskum a určite aj vo svojom okolí natrafíte na interiérové ihrisko, kde môžu deti šplhať, riešiť úlohy alebo sa dosýta vyskákať na trampolínach. Práve trampolínové parky sú ideálnym miestom najmä počas nepriaznivého počasia, kde sa deti dostatočne vyskáču a minú nadbytočnú energiu. Skákanie na trampolíne má navyše mnohé pozitívne účinky na zdravie a trénuje koordináciu. Čoraz populárnejšie sa stávajú trampolíny aj pre dospelých. Mnohé voľnočasové centrá majú vybavenie pre trampolínový park (trampoline park equipment) prispôsobené aj pre dospelých nadšencov skákania a tak si môžete zábavu užiť spolu s deťmi.

Okrem zábavy a fyzického rozvoja však plnia detské ihriská ešte jednu veľmi dôležitú úlohu. Rozvíjajú sociálne zručnosti a správanie detí. Práve detský kolektív na ihrisku je často prvou komunitou, ktorú dieťa spozná ešte pred nástupom do škôlky. Učí sa ako vychádzať s ostatnými, deťmi i dospelými, nadväzovať nové priateľstvá, ale aj riešiť prvé konflikty. Medzi rovesníkmi spoznáva vlastné emócie a zisťuje ako ich ovládať. Učí sa empatii a pochopeniu druhého. Rodičia tvoria v tomto prípade len podporný tím a nemali by zasahovať do každého konfliktu. Je vhodné neskôr s dieťaťom celú situáciu prebrať a vysvetliť. Detské ihriská hrajú dôležitú rolu vo vývoji dieťaťa a nemali by sme na to zabúdať. Sociálny kontakt a vzťahy v rodine sú dôležité, ale nikdy nenahradia kontakt s rovesníkmi a ostatnými dospelými.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :