Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Nič už dnes nie je také komplikované a pracné ako za starých čias. Pomáhajú nám rôzni pomocníci, roboty, automaty, návody. Platí to v podstate vo všetkých odvetviach. V cukrárenskom odvetví sa stretávame s rôznymi nástrojmi či pomôckami, ktoré či už laikom alebo majstrom svojho remesla uľahčujú varenie a pečenie. Človek si vie nájsť rôzne substitúcie v živote, cukrárenstvo nie je žiadnou výnimkou.

V dnešných dobách dokážeme nahradiť dávno využívané suroviny za zdravšie a čoraz viac prístupnejšie ľudom. Je to v podstate veľký trend vynechávať isté suroviny z potravy. Už dávno nežijeme v dobe “Tuzexu” a máme možnosť si kúpiť čo len chceme. V dobách našich babiek to takto nebolo, zvykli nám napiecť klasické maslové torty, “punčáky”, opitých Izidorov atď. Ani nechýrovali, že sa v budúcnosti budú piecť napr. torty kde bielko od sliepky vystrieda “náhrada bielku”, budú existovať bezlaktózové mliečne výrobky, bezlepkové pekárenské výrobky, diabetické cukrárenské výrobky, raw produkty či slané torty. Starú dobrú polohrubú múku vystriedala zdravšia špaldová múka a maškrtné jazýčky celiatikov si tiež môžu prísť na svoje.

Cukrárske potreby a ich škála sa rozrastá a my máme obrovský výber pomôcok. Vieme si vypomôcť valčekom na cesto, odmerkami ako aj temperovačom čokolády a inými užitočnými pomôckami. Nemusíme vôbec ručne strúhať, krájať, mixovať. Nemusíme zohrievať vodu na sporáku, jedlo v rúre a kávu robiť v konvici. Všetko nám uľahčujú mixéry, rýchlovarné konvice, mikrovlnky, kuchynské roboty.

Pomôcky na bežné cukrárenské a pekárenské úkony tiež riadne rozšírili škálu variabilnosti. Stojany, formy, misy, sitká, vykrajovačky a nádoby. To všetko je už takmer bežnou súčasťou každej, aj neprofesionálnej kuchyne. Nemusíte byť odborník, aby ste si mohli dovoliť poloprofesionálne náradie a uľahčili si čas pri príprave jedla. Ak máte chuť prispôsobiť si svoje pracovné prostredie pri varení a pečení alebo si uľahčiť to, čo už aj tak dobre viete, určite skúste stránku Svetcukrarov.sk, nájdete tam všetko, čo potrebujete.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :