Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Máte AdBlock?

Prevádzka tejto stránky nie je zadarmo, vaša návšeteva ale je. Vypnite si prosím AdBlock a obnovte stránku (F5).

img

Aktuálne obmedzenia prechodu cez hranice do Rakúska a Česka

/
/
/
24 Zobrazení

Ak zvyknete Slovensko opustiť iba raz či dva razy do roka, keď idete autom na letnú dovolenku a počas zimy na vianočné trhy či za príbuznými, môžu vás mierne zaskočiť kontroly na hraniciach s Rakúskom a Českom z dôvodu nelegálnej migrácie.

Bez ohľadu na to, ako dlho si na hraniciach počkáte, nenechajte nič na náhodu. Nezabudnite si uzatvoriť cestovné poistenie online a počas šoférovania alebo čakania na hraničnom priechode sa vianočne nalaďte, napríklad počúvaním vianočných kolied.

Kontroly boli zavedené kvôli vysokému počtu nelegálnych utečencov

Dočasné kontroly na 27 bývalých hraničných priechodoch s Českou republikou boli zavedené ešte koncom septembra. K podobným opatreniam pristúpilo v tom období aj Rakúsko.

Pôvodne mali hraničné kontroly prebiehať iba počas desiatich dní. Avšak odvtedy došlo niekoľkokrát k predĺženiu tohto opatrenia proti nelegálnej migrácii. Zdá sa, že je účinné, pretože polícia počas tohto obdobia zadržala tisíce utečencov a desiatky prevádzačov.

Česká republika opatrenia postupne uvoľňuje

 21.12.2022 došlo zo strany Česka k zmierneniu režimu kontroly na hraničných priechodoch. To znamená, že od 27.12.2022 do minimálne 25.1.2023 už nebude polícia kontrolovať všetky vozidlá, ale iba tie náhodne vybraté. Dôvod je logický – zima prirodzene nelegálnu migráciu spomalila.

Kontroly na hraniciach môžu podľa schengenských dohôd trvať maximálne do konca marca.

Ak sa teda chystáte do Českej republiky až od 27.12. a nezastihne vás ani náhodná kontrola na hraničnom priechode, prejdete k našim západným susedom bez zdržania.

Bez cestovného poistenia ani na krok

Vianočné obdobie má svoje čaro. Ak ste sa rozhodli stráviť tento čas na dovolenke v zahraničí, užívajte si to plnými dúškami. Česko i Rakúsko má svojim turistom čo ponúknuť.

Avšak pri plánovaní cesty do zahraničia za oddychom či rodinnými stretnutiami, nezabudnite na cestovné poistenie. S poisťovňou Union máte možnosť uzatvoriť si krátkodobé alebo dlhodobé cestovné poistenie, poistenie do hôr i celoročné poistenie pre študentov.

Najpohodlnejšie je online poistenie, pretože nemusíte nikam chodiť. Všetko vybavíte z pohodlia svojej obývačky. K jeho uzatvoreniu vám stačí niekoľko minút času a pripojenie k internetu. Ešte pred tým máte možnosť zistiť si nezáväznú cenu poistenia.

Medzi výhody cestovného poistenia Union patria, napríklad voliteľný rozsah poistenia podľa vašej potreby, zvýhodnená sadzba pri ceste do Českej republiky alebo neobmedzené krytie v poistení liečebných nákladov.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar