Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

V uponáhľanom svete plného stresových situácií a neustáleho pracovného nasadenia je pre človeka potrebné psychicky aj fyzicky utiecť do iného sveta. Sveta wellnessu, relaxu a oddychu.

Čo vám len jeden deň wellness pobytu môže dať?

Lepší spánok

Ak si doprajete horúci kúpeľ, môžete si zlepšiť aj váš spánok. Ako je to možné? Horúca voda pomáha relaxácii. Teplota vody zvyšuje teplotu vášho tela, čím sa uvoľňujú aj vaše svaly a dochádza k pocitu únavy. Hneď ako vyjdete z horúceho kúpeľa, zaplaví vás nutkanie niekam si ľahnúť.

Posilnenie srdcovo cievneho systému

Ponorenie sa do vody až po krk vytvára tlak na vaše telo, čo má za následok to, že bije silnejšie a častejšie. Inými slovami, ak sa ponoríte do vody, srdce musí viac pracovať, čím sa aj zároveň posilňuje.

Wellness spojený s prírodou

Ale wellness pobyt nemusí byť len o tom, že ste zatvorený celé dni v hoteli a oddávate sa kúpeľom, saune alebo masáži. Môžete ho spojiť aj s prechádzkami uprostred krásnej slovenskej prírody. Stačí si nájsť wellness hotel v Tatrách, ideálne taký, ktorý ma na skok turistické chodníky, aby ste nemuseli strácať čas prepravou.

Úľava od bolesti hlavy

Bolesť hlavy je najčastejšie spôsobená z fyzického hľadiska zúžením ciev. Horúce kúpele cievy rozširujú, čím zároveň znižujú tlak v hlave, a dochádzka tak k jej uvoľneniu.

Článok pre vás pripravil hotel Partizán. Viac sa dozviete na www.partizan.sk

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :