Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Máte AdBlock?

Prevádzka tejto stránky nie je zadarmo, vaša návšeteva ale je. Vypnite si prosím AdBlock a obnovte stránku (F5).

img

Ako stráviť dlhé zimné večery? Skrášlite si rodinné večery s maľovaním podľa čísel

/
/
/
473 Zobrazení
sluchadla mobileu.eu

Dni sa čoraz viac skracujú a preto je potrebné vymýšľať programy s rodinou v pohodlí domova. Skvelým riešením je maľovanie podľa čísel. Ide o obraz, na ktorom sú znázornené jednotlivé čísla. Podľa šablóny vám vznikne ručne maľovaný obraz a ide o skutočne príjemnú a relaxačnú zábavu.

Nič nie je viac, ako si dať pohár vína a k tomu si zapnúť obľúbenú hudbu. Môžete si to však vylepšiť o kreatívnu prácu, ktorá môže byť aj v podobe maľovania podľa čísel. Vďaka tejto činnosti sa môžete stať skutočne umelcom, pri tom nemusíte kresliť už od mala. Sady maľovanie podľa čísel sú totiž určené pre každého, a to bez rozdielov.

V skutočnosti ide o relaxačnú činnosť, do ktorej môžete zapojiť skutočne kohokoľvek. Či už ide o vaše deti, rodičov, súrodencov alebo priateľov, každý sa zabaví. Obrazy podľa čísel sú vymyslené tak, aby to pre vás nebolo až príliš jednoduché, no zase ani príliš zložité. Ide len o to, aby ste si to maximálne užili a mali zo seba následne skvelý pocit.

Maľovanie podľa čísel vás zbaví stresu a dodá vám veľkú dávku energie. O čo v skutočnosti ide sa dá vysvetliť aj prostredníctvom konkrétneho príkladu. Maľovanie podľa čísel – magnólie pripomína akési omaľovánky z detstva, avšak až také jednoduché to nebude. Miesto farebného vzoru dostanete plátno, ktoré obsahuje očíslované plôšky. Každá táto plôška má priradenú svoju farbu, s ktorou to musíte vymaľovať. Samozrejme, kreativite sa medze nekladú.

Aké sú ďalšie dôvody, prečo by ste maľovanie podľa čísel mali vyskúšať aj vy?

Metóda, ktorú využíval Leonardo da Vinci

Ak si myslíte, že tieto ručne maľované obrazy sú určené len pre amatérov, ste na omyle. Je známe, že túto metódu maľovania využíval aj slávny umelec Leonardo da Vinci pri výuke svojich študentov. Žiaci tak získali prax v maľovaní a okrem toho sa pri tom skutočne zabavili. Vďaka obrazom, maľovaným podľa čísel dokázal Leonardo da Vinci odhadnúť mieru kreativity a citu pre maliarstvo u svojich žiakov. Túto metódu tak využíval na pravidelnej báze alebo vtedy, keď chcel dopriať svojim žiakom chvíľu relaxu.

Zvládne to skutočne každý

Aj napriek tomu, že maľovanie obrázkov podľa čísel je vhodné pre každého, rozdiel je v náročnosti. Tú si môžete vyberať na základe toho, ako to cítite, a tiež vám odporúčame riadiť sa na základe vysvetliviek pri každej náročnosti. Na výber máte tiež množstvo rozmerov, z ktorých si môžete vyberať. Aké sú stupne náročnosti, ktoré sa týkajú maľovania podľa čísel?

· Veľmi ľahké: Tieto obrazy sú vhodné najmä pre začiatočníkov, malé deti a seniorov. Pri tejto náročnosti vám nebude treba veľa farieb, pričom sú očíslované tvary pravidelné a mimoriadne jednoduché.

· Ľahké: Aj napriek tomu, že v tomto prípade je počet plôšok o čosi vyšší, stále je to jednoduché. Táto náročnosť je vhodná pre deti, ktoré už navštevujú školu.

· Stredné: Tieto obrazy sú už o čosi náročnejšie a odporúčajú sa ľuďom, ktorí si chcú vyskúšať maľovanie podľa čísel prvýkrát.

· Zložité: V prípade, že už ste si ručne maľované obrazy párkrát vyskúšali, je na čase posunúť sa vyššie. Pri zložitej náročnosti sa budete musieť viac sústrediť, ide o väčšie množstvo plôšok, a tiež aj použitých farieb.

· Veľmi zložité: Už máte vyskúšané všetky predchádzajúce skúsenosti a chcete niečo viac? V tom prípade je pre vás vhodná najväčšia obtiažnosť. Pri tejto náročnosti budete musieť striedať maliarske techniky a štetce, pričom by ste mali využiť svoje predchádzajúce skúsenosti maľovania z jednoduchších náročnosti. Pri tejto náročnosti sa z vás stane hotový umelec.

Každý sa môže stať umelcom

Ak si myslíte, že maľovanie podľa čísel dospelí je len pre hotových umelcov, ste na omyle. Túto relaxačnú metódu môže vyskúšať ktokoľvek. Je o nej totiž známe, že patrí medzi najčastejšie záľuby, či už detí, seniorov, ale aj dospelých, ktorí maľujú vo svojom voľnom čase. Každý sa môže stať umelcom vďaka tak jednoduchej aktivite. Postačí len vymaľovať plôšky podľa čísel a farieb a máte hotový ručne maľovaný obraz. Ten si môžete vystaviť, urobiť si zbierku vlastných diel, poprípade ho venovať ako darček blízkym. Možností je skutočne veľa.

Taktiež si môžete vytvoriť v tomto smere biznis a predávať vaše ručne maľované obrazy. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že ide o jednoduchú činnosť, nie je to tak. Obraz, maľovaný podľa čísel totiž vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a času, za ktorý obraz vymaľujete. Tie z oblasti veľkej náročnosti môžu trvať aj niekoľko dní či týždňov. Všetko záleží od vás a od toho, koľko času budete maľovaniu venovať.

niely kon

Zlepšite sa v maľovaní

V prípade, že ste srdcom umelec a chcete sa len zlepšiť v maľovaní, obrazy podľa čísel sú skvelou voľbou. Túto techniku môžete využívať aj na zlepšenie svojich maliarskych zručností. Na výber máte totiž množstvo motívov a rôzne stupne náročnosti. Maľovanie podľa čísel je na to, aby ste dokázali pochopiť ak funguje maľba a akým štýlom vznikajú veľké umelecké diela. Chce to len neustále zlepšovanie sa, čas a množstvo trpezlivosti. Veríme však, že maľovanie podľa čísel by ste si ihneď obľúbili.

Maľovanie, ktoré eliminuje stres

Nič nie je viac, ako si nájsť aktivitu, ktorá vás baví a zároveň aj zbavuje stresu. Je dokázané, že obraz maľovanie podľa čísel je skvelým riešením na odbúranie stresu, strachu a dodanie odvahy a energie. Máte počas celého týždňa veľa povinností v práci či doma a chcete sa cez víkend trochu uvoľniť? V tom prípade je skvelým riešením obraz, maľovaný podľa čísel, pri ktorom prídete na iné myšlienky. Vstúpite do sveta zábavy a vzrušenia, pri čom budete mať zo seba ten najlepší pocit. Po ručnom namaľovaní obrazu budete na seba hrdí, spokojní, a tiež budete pociťovať veľký úspech.

Rozvoj optimizmu a energie

Túžite viac po pozitívnych myšlienkach a pocitoch? V tom prípade je maľovanie podľa čísel tá správna voľba. Táto relaxačná metóda vám tiež dokáže dodať sebavedomie, čo je v tejto dobe mimoriadne dôležité. Nielenže budete rozvíjať svoju kreatívnu stránku, obrazy, maľované podľa čísel vám dokážu zlepšiť aj psychické zdravie.

Dôležité je, aby ste sa odhodlali začať. Obrazy, ktoré sú maľované podľa čísel sú rozdelené podľa vyššie spomenutých náročností. Ako začiatočník by ste si mali vybrať maximálne strednú náročnosť, ktorá je vhodná pre dospelých ľudí. Faktorov, ako začať s maľovaním podľa čísel je viac. Tiež si je potrebné vyhradiť na túto činnosť určitý čas a venovať sa tomu pravidelne.

Ideálny darček pre blízkych

Po namaľovaní obrazu však nastáva iná otázka, a to, kam uložiť hotové dielo. Niekedy už máte plnú miestnosť obrazov a neviete kam s nimi. V tomto prípade na rad prichádza inšpirácia na darček pre blízkych, ktorý poteší skutočne každého. Ručne maľovaný obraz podľa čísel je totiž maximálne originálny. V ponuke nájdete aj rôzne motívy, ktoré sú vhodné pre seniorov, dospelých, ale aj pre deti. Deťom môžete kúpiť aj čistý obraz, ktorý si sami podľa čísel vymaľujú. Rozhodne ich to poteší.

Maľovanie podľa čísel využívajú totiž aj niektoré školy v rámci výtvarnej výchovy a taktiež to je skvelým riešením pre škôlky, kde sa deti učia kreativite a citu pre umenie. Pri deťoch je to veľmi dôležité, keď ich to totiž chytí, máte ich možnosť včas prihlásiť na krúžok umenia a maliarstva, kde si budú môcť nielen oddýchnuť, ale aj učiť novým veciam.

v dazdi

Obraz podľa vlastnej fotografie

Medzi obľúbené obrazy, maľované podľa čísel patrí aj obraz podľa vlastnej fotografie, ktorí si môžete nechať vytvoriť a následne sami vymaľovať. Obraz podľa vlastnej fotografie je skvelým riešením aj ako darček pre blízkych. Ide ešte o čosi viac originálnejšie prevedenie, ktoré si každý rád vystaví vo svojej domácnosti. Vybrať si môžete z viacerých rozmerov, poprípade aj stupňov náročnosti. Postup pri objednaní je veľmi jednoduchý. Postačí len nahrať fotku do online objednávky, vybrať si z požadovaných rozmerov a objednávku následne odoslať.

Inšpirujte sa obľúbenými motívmi

Chcete namaľovať obraz zo sady maľovania podľa čísel no neviete si vybrať? V tom prípade vám rozhodne pomôže široká ponuka motívov, ktoré sú maximálne obľúbené medzi ľuďmi. Ak chcete darovať obraz blízkym, nechajte sa inšpirovať ich záľubami, poprípade obľúbenými farbami. Rozhodne ich to poteší. Motívov je na výber stále viac, no nezabúdajte, že ak by ste si nevedeli vybrať, môžete namaľovať aj obraz podľa vlastnej fotografie.

Veríme, že sme vás inšpirovali a predstavili vám viac ako dosť dôvodov na to, aby ste s maľovaním podľa čísel začali aj vy. Aj napriek tomu, že tieto obrazy nie sú finančne náročné, ide o investíciu, ktorá sa rozhodne oplatí. Každý z nás totiž potrebuje občas vypnúť a prísť na iné myšlienky.

Maľovanie podľa čísel je v tomto smere ideálnym riešením. Nezabúdajte, že táto činnosť je vhodná skutočne pre každého, bez rozdielov veku či pohlavia. Takisto je to skvelé riešenie pre deti, na ich výuku a získanie citu pre kreativitu. Tak neváhajte a vyskúšajte túto relaxačnú metódu aj vy. Rozhodne to neoľutujete, práve naopak. Maľovanie podľa čísel si zamilujete už pri maľovaní prvého obrazu.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar