Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Máte AdBlock?

Prevádzka tejto stránky nie je zadarmo, vaša návšeteva ale je. Vypnite si prosím AdBlock a obnovte stránku (F5).

img

Ako si vybrať tie správne smart hodinky

/
/
/
446 Zobrazení

Pravdepodobne už nikomu z vás nebude tento pojem cudzí. Smart hodinky sa rozšírili rýchlosťou svetla medzi všetky vekové kategórie a na celý svet kvôli ich nesporným výhodám. Už to našťastie nie je tak, že smart hodinky majú dve funkcie, 2kg a vydržia 24hod. Dnešné stroje sú už prepracované mini počítače na ruku s množstvom funkcií, ktoré vám pomôžu v množstve každodenných činností. V množstve prípadov už nebudete ani potrebovať svoj mobilný telefón.

Ako si vybrať smart hodinky, hlavne tie správne?

Samozrejme pri výbere niečoho takého sofistikovanejšieho ako sú smart hodinky musíme už nad voľbou trochu porozmýšľať a parametrov na posúdenie je viacero. V prvom rade si ale musíme položiť zásadnú otázku: Na čo dané hodinky chceme? Aké vlastnosti od nich vlastne požadujeme? Pretože na sledovanie času a dátumu nám stačia klasické hodinky, na meranie pulzu akýkoľvek fit náramok, ale ak chceme vodotesnosť do istej hĺbky, barometer, GPS – tam už máme nad čím uvažovať. Predpokladáme, že takmer každý, čo si zakúpi tento prístroj, robí aspoň istý druh športu alebo aktivity. Nemusí to byť samozrejme vždy daný prípad, väčšina dodatkových a prémiových funkcií hodiniek sa ale zvyknú zameriavať na športy.

Materiál a veľkosť

Veľkosť hodiniek väčšinou určuje veľkosť displeja, aj keď prípad môže byť aj ten, že sú proste robustné, aby vydržali záťaž pri istých športoch. Čím väčší displej, vyššie rozlíšenie a väčšie množstvo funkcií, tým kratšia výdrž batérie. Viete nájsť na trhu určitý kompromis, stačí ale, ak si nevyberiete dotykový displej ale klasické tlačidlá a značne tým navýšite výdrž batérie.

Čo sa týka materiálu, hodinky zvyknú byť z plastu a gumy, nájdete aj také, ktoré sú z hliníku, titánu a podobne. Značne tým stúpa cena a väčšinou ide len o vzhľad pretože samotný plast a pogumovanie je natoľko odolné, že ich kovy málokedy predčia. Samozrejme, platí to aj pri odolnosti voči teplotám, vodeodolnosti a podobne. To, čo zvládne samotné ľudské telo, zvládnu aj hodinky.

Funkcie

Dostávame sa k kontroverznejšej časti. Funkcie a vlastnosti hodiniek. Tu záleží naozaj veľmi veľa od druhu a spôsobu používania hodiniek. Ak ste potápač, najdôležitejšia bude pre vás vodotesnosť do istých hĺbok, ak horolezec, výškomer, GPS, po prípade odolnosť voči prachu. Takto by sme mohli pokračovať veľmi dlho, tak len zhrnieme, na čo si dávať pozor.

Na aké funkcie vám treba najviac hľadieť – typ a veľkosť dipleja, krokomer alebo GPS, barometer, vodeodolnosť a odolnosť voči prachu, meranie tepu, sledovanie spánku, kompatibilita s iOS a Androidom, typ Bluetooth, ovládanie hlasom, čítanie/ovládanie notifikácií.

Záverom

Vybrať si spomedzi toho množstvo značiek a modelov, ktoré sa už dnes vyrábajú nebude jednoduché. Vy to ale zvládnete, pretože si tým uľahčíte život. Nájsť dobrý pomer cena – výkon tiež nie je jednoduchá úloha. Určte si svoj rozpočet a uvidíte, čo vám do neho spadá.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar