Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Šport dodáva ľuďom energiu, je prevenciou voči chorobám a stresu a celkovo nás udržiava v dobrej nálade. K správnemu cvičeniu v posilňovni patrí niekoľko zásad. Dôležité je poznať svoje limity, mať absolvovanú zdravotnú prehliadku a v neposlednom rade vhodne sa stravovať. Cvičiť môžeme iba pre radosť a zdravie, niektorí z nás sa však športom chcú dopracovať k vysnívanej postave. A správny jedálniček obohatený o vhodné výživové doplnky dokáže urobiť zázraky.

 

1. Základné pravidlá

 

Aby ste dosiahli nárast svalovej hmoty, nesmiete cvičiť vyhladnutí, ale ani prejedení. Ideálne je dať si ľahké raňajky, ktoré obsahujú veľa sacharidov a málo tuku. Vhodné sú komplexné sacharidy, napríklad v podobe celozrnného pečiva s nátierkou, pretože svoju energiu uvoľňujú pomaly a tým zaručia vašu výkonnosť. Po cvičení nejedzte hneď, vaše telo ešte intenzívne spaľuje. Približne po hodine si doprajte bielkoviny a vlákninu, najlepšie chudé mäso v kombinácii so zeleninovým šalátom. Strava má byť pestrá a s dostatočným prísunom bielkovín, sacharidov a vitamínov.

 

  1. Pitný režim

 

Pravidelný pitný režim naštartuje metabolizmus aj bez cvičenia. Keďže sa však v posilňovni poriadne spotíte, nezabúdajte si do fitnesscentra vziať fľašu s vodou. Majte ju vždy poruke a pite z nej podľa potreby. Za deň by ste mali vypiť aj tri litre vody. K pitnému režimu sa radí aj bylinkový či ovocný čaj a v súčasnej dobe nesmierne populárny fresh z čerstvého ovocia. Dajte si pozor na nadmernú konzumáciu kávy, pretože vás dehydruje. Alkohol sa ľuďom, ktorí chcú naberať svalovú hmotu, vôbec neodporúča.

 

 

  1. Výživové doplnky

 

Správnou stravou a vytrvalosťou v cvičení sa dajú dosiahnuť mimoriadne výsledky. Ak však túžite po svalnatej a perfektne vyrysovanej postave, nebojte sa do vášho plánu zahrnúť aj výživové doplnky. Už dávno neplatí, že sú určené len pre športovcov. Efektívne pracujú s chemickými procesmi v tele a podporia rast vašich svalov. Hovädzí proteín obsahuje hydrolyzované peptidy, ktoré vám pomôžu získať nielen vytúženú svalovú hmotu, ale vaše svalstvo aj rýchlo a efektívne regenerujú. Hovädzí proteín je navyše vhodný aj pre tých, ktorí trpia intoleranciou na laktózu.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :