Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Obývačka je základom každého domu či bytu. V nej trávime naše voľné chvíle s rodinou, usporadúvame posedenia pre návštevy alebo sa len tak uvelebíme s obľúbenou knihou. Našu obývačku by sme si mali zariadiť tak, aby sme sa v nej cítili príjemne. Nemenej dôležité je, aby v nej boli jednotlivé časti zariadenia usporiadané prakticky a vyvážene. Mnohí z nás kladú veľký dôraz na farebné vyhotovenie nábytku a dizajn.

Ako si teda vybrať praktický a zároveň pekný nábytok? Hľadanie vhodného zariadenia v obchodoch zaberie veľa času, efektívnejšie je využiť ponuku e-shopov, napríklad mt-nabytok.sk. Okrem pestrejšieho výberu znamenajú väčšinou finančnú úsporu. Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré vám uľahčia zariaďovanie vašej vysnenej obývačky.

 

1. Priestor obývačky

 

Máte priestrannú obývačku s vysokými stropmi a domácim kozubom? Alebo vo vašom malometrážnom byte hľadáte spôsob, ako šikovne ušetriť priestor? Od rozmerov vašej obývačky závisí výber zariadenia. Vo veľkom priestore si môžete dovoliť viac kusov nábytku, napríklad veľký gauč a viacero kresiel. Ak zariaďujete malú obývačku, výhodným riešením je pohovka s úložným priestorom. Takto môžete pohovku využiť na praktické skladovanie vecí. Väčšina takýchto pohoviek je navyše rozkladacia, takže sa v prípade potreby premenia na pohodlné a priestranné lôžko.

 

2. Kvalita a materiál nábytku

 

Sedacia súprava je najčastejšie používaná súčasť vašej obývačky. Investovať do kvality sa určite oplatí, zaistí to dlhú životnosť vášmu nábytku. Kvalitné zariadenie vám zaručí aj dostatočné pohodlie. Závisí len od vašich osobných preferencií, aký druh poťahového materiálu si zvolíte. Na výber máte napríklad látku, semiš, umelú kožu alebo ekokožu.

 

3. Dizajn

 

Pri voľbe sedacej súpravy si môžete vybrať z rôznorodých farebných prevedení a vzorov. Ak túžite po exkluzívnom dizajnérskom kúsku, doporučujeme vám leňošku, diván alebo otoman. Leňoška je ideálna pre váš relax a poobedňajší spánok. Otoman je typ pohovky bez operadla, ktorý bol v minulosti obľúbený na hradoch a zámkoch. Vášmu domovu vdýchne punc nostalgie a elegancie.

4. Venujte pozornosť detailom

 

Aby bola vaša obývačka naozaj nádherná, zaostrite svoju pozornosť na prvky dekóru vašich sedacích súprav. Sú opierky na ruky, nohy alebo iné drevené prvky morené vo farebnom odtieni mahagónu? Potom je ideálne si k nej zakúpiť mahagónový stolík alebo knižnicu. Ak si jednému tónu dreva prispôsobíte aj obývaciu stenu, budete mať dokonale zladenú a útulnú obývačku.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 2

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :