Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Ak čítate tento článok, je dosť veľká pravdepodobnosť, že sa chystáte vymeniť svoje staré okná za nové. Urobili ste dobré rozhodnutie. S novými plastovými oknami či eurooknami bude vaše bývanie vyzerať krajšie a bude mať aj príjemnejší pocit, pretože nové okná majú lepšie tesnenie. Vďaka tomu budete mať doma menej hluku.

 

Inštalácia nových okien však so sebou prináša aj menšie problémy, ak sa na ňu nepripravíte. Môže to by zbytočný neporiadok po inštalácií alebo poškodenie majetku pri prenášaní rámov okien. Aby ste po odchode majstrov nemuseli celé hodiny zbierať črepy a čistiť podlahu, pri príprave na výmenu okien vám pomôžu nasledovné tipy.

 

Urobte miesto pri oknách

 

Väčšina ľudí má na oknách rolety, vonkajšie žalúzie, závesy, záclony alebo kvetiny. Ak k nim patríte, odporúčame ich dať pred výmenou úplne dole, aby nedošlo k ich poškodeniu. Takisto všetko o oblasti jedného metra. V prípade rodinných domov sú to aj kvetiny a kríky záhrade. Ak je to možné, dočasne ich presaďte. Montéri nebudú môcť pozerať pod nohy a zároveň sa sústrediť na inštaláciu okien.

 

Dajte na bok bezpečnostné senzory

 

Ak máte rodinný dom chránený bezpečnostným systémom využívajúcim detektory v blízkosti okien, odstráňte aj tie. V prípade potreby kontaktujte svoju bezpečnostnú firmu.

 

Urobte priestor na ceste k oknám

 

Aby mali montéri čistú cestu, uvoľnite priestor od dverí až ku oknám. Rámy nových okien bývajú veľké aj viac ako meter, v prípade dverí na balkón sú to aj dva metre. Pri ich premiestňovaní by mohli naraziť o váš nábytok a poškodiť ho, prípadne zhodiť keramické a sklenené doplnky. Odstráňte preto všetko, čo by mohlo zavadzať, najmä krehké veci.

 

Zakryte si nábytok a podlahu

 

Nanešťastie, nie každá firma je ochotná po sebe upratať. Aj keď áno, je dobré urobiť niekoľko opatrení ako zakryť nábytok ochrannou fóliou a najmä podlahu okolo okien. Keďže sa steny budú aj opravovať, a malta môže padnúť na podlahu, dlho by ste ju odstraňovali. Použite pevnú ochrannú fóliu alebo kartónový papier.

 

Článok pripravili experti na plastové okná z Cedera. Viac nájdete na http://www.cedera-okna.sk

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :