Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Letná sezóna je doslova za dverami a dalo by sa povedať, že prakticky leto už máme tu. Takmer každý považuje toto obdobie za čas oddychu, dovoleniek, po prípade cestovania. Nie je prekvapením, že sa na vás v tomto období budú ponuky od cestovných kancelárií a leteckých spoločností valiť z každej strany. Ako si má človek správne vybrať a čo môže urobiť, aby sa úplne nezruinoval a nesplácal letnú dovolenku po zvyšok roka?

Ubytujte sa u miestnych cez Airbnb a ušetrite

Po prvé má človek množstvo možností, ako si samotnú dovolenku vybaviť a zariadiť. Plánovanie a organizovanie môže nechať na akúkoľvek agentúru, sprostredkovateľa alebo si všetko vybaviť sám a tým si prispôsobiť celý výlet na svoje potreby a zároveň ušetriť. Samozrejme, pre každého je vhodné niečo iné. Niekto sa chce nechať na dovolenke rozmaznať a o nič sa nestarať. Niektorí chcú mať všetko pod kontrolou. Ak máte radi veci vo svojich rukách, počuli ste určite o rôznych nadnárodných spoločnostiach poskytujúcich napríkald ubytovanie. Ak ste nepočuli o AirBnB, pravdepodobne ste nikdy necestovali. Spoločnosť pôsobiaca takmer v každej krajine sveta a sprostredkujúca lacné ubytovanie väčšinou u súkromných osôb v ich vlastných nehnuteľnostiach. Už len to vám ušetrí nemalé peniaze. Dá sa to ešte lacnejšie? Áno dá. Keď sa zaregistrujete s úvodnou zľavou, ktorú môže dostať každý zákazník ak sa zaregistruje u AirBnB tu.

Nájdite si najlacnejšie letenky

Ďalšia veľká oblasť, v ktorej sa dá pri cestovaní šetriť vyplýva zo samotného slova cestovanie. Jedná sa o dopravu. Môžete cestovať samozrejme vlastným autom, ak idete na väčšie vzdialenosti, najvýhodnejšie a najrýchlejšie bude pre vás lietanie. Tu existuje takisto veľa sprostredkovateľov predaja leteniek a vyhľadávačov najlacnejších spojov. Pre slovenský a český trh je asi najznámejšia spoločnosť Pelikán. A aj tu sa dá ušetriť nejaká suma pri nákupe leteniek. A to ak sa zaregistrujete u Pelikána tu.

Nenechajte sa ošklbať za drahé taxi

Ak už budete v destinácii, a vybehnete z lietadla, prvé vám vo väčšine prípadov bude treba volať taxi. Všade vo svete majú taxíky rôznu povesť, zvykne ale nebyť veľmi lichotivá. Ak si chcete byť istý, využite Liftago aplikáciu a dokonca aj tu máte k dispozícii zľavový kupón na prvú jazdu.

Dúfame, že sme vám pomohli užiť si vašu dovolenku a zároveň niečo ušetriť. Šťastnú cestu.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :