Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Ak ste si vo svojom dome alebo byte ešte neprerábali okná, je dosť vysoká pravdepodobnosť, že nad tým rozmýšľate. Pretože, úprimne povedané, ak sú okná vo vašej domácnosti pôvodné, a nebývate v úplnej novostavbe, je dosť možné, že už neplnia svoju pôvodnú úlohu vôbec alebo určite nie na sto percent. Ak náhodou aj vôbec neprepúšťajú vzduch, tak sú možno nevzhľadné alebo zastaralé.

Miesto renovácie okien by ste sa teda mohli sústrediť na ich úplnú výmenu, ktorá nie je až tak finančne náročná, ako by ste si možno mysleli. Cena je však veľmi individuálna, keďže  cenník plastových okien sa pohybuje rôzne v závislosti na tom, koľko okien chcete vymeniť, aká je ich veľkosť a aké doplnky si k nim budete želať.

Aké okná si teda vybrať? Na výber máte z dvoch najbežnejších variant, ak nerátame špecifické a špeciálne okná. Sú nimi: plastové oknáeurookná. Obe z nich majú svoje výhody a nevýhody a vybrať si budete musieť vy, aký variant je pre vás najvhodnejší.

Plastové okná majú hlavnú výhodu vo svojej cene. Sú lacnejšie ako eurookná a pri tom majú výborné vlastnosti nepriedušnosti vzduchu. A to je zároveň aj ich nevýhodou. Ich priedušnosť je takmer nulová, to znamená, že sa vám okolo nich môže tvoriť kvôli hromadeniu vlhkosti pleseň.

A tu prechádzame k hlavnej výhode eurookien. Aj keď sú finančne náročnejšie, majú atraktívnejší vzhľad a vedia „dýchať“. O nich si povieme v ďalšom článku.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :