Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Na pneumatiky pre úžitkové vozidlá sú všeobecne kladené vyššie nároky ako na bežné pneumatiky pre osobné autá. Musia vydržať časté rozbiehanie a zastavovanie, veľa kilometrov, vozia viac nákladu. Sú v každodennej prevádzke v meste aj mimo neho. Zároveň ale musia byť bezpečné a ich prevádzka musí byť pre majiteľov hospodárna. Ako sa s týmto výrobcovia popasovali?

Či vaše auto potrebuje pneumatiky pre dodávky, zistíte vo veľkom technickom preukaze k vozidlu, kde by malo byť pri schválených rozmeroch pre vozidlo uvedené na konci písmeno C. To znamená, že pneumatiky majú vyšší hmotnostný index ako tie bežné a kvôli inej konštrukcii úžitkových vozidiel majú tiež spevnené bočnice a sú celkovo odolnejšie proti poškodeniu. Konštrukcia takýchto pneumatík je špeciálne určená pre drinu, ktorú denne podstupujú.

Medzi obľúbené pneumatiky v tejto kategórii patrí napríklad Barum Vanis 2. Tradičná česká značka je dobrou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú kvalitu a spoľahlivosť v strednej triede. Hlavnou prednosťou tohto modelu je vysoký komfort jazdy a hospodárna prevádzka, vyšší kilometrový výkon a dobré brzdné vlastnosti na suchom povrchu.

Pneumatiky pre dodávky sú v každodennej prevádzke, preto musia byť odolnejšie ako bežné pneumatiky.

Ďalším zástupcom pneumatík pre úžitkové vozidlá je Continental ContiVanContact 200. Tieto prémiové pneumatiky majú vďaka vylepšenému dezénu vynikajúcu priľnavosť na mokrej vozovke, ohodnotenú písmenom A. Špeciálna zmes zaisťuje tiež dobré hodnoty valivého odporu a zníženie spotreby pri zachovaní komfortného pocitu z jazdy.

Tretím zástupcom, ktorý si zaslúži pozornosť, sú často predávané pneumatiky Sebring Formula Van+101. Vďaka pomeru ceny a kvality si držia popredné miesta v rebríčkoch obľúbenosti. Pneumatiky Sebring sú vyrábané v EU pod krídlami koncernu Michelin, čo zaručuje ich stálu kvalitu. Asymetrický profil dezénu s tromi pozdĺžnymi drážkami umožňuje dobrý odvod vody. Zároveň behúň poskytuje aj dobré brzdné vlastnosti.

Vodiči prepravných spoločností alebo napríklad kuriéri, pekári a ďalší drobní živnostníci potrebujú na svojich vozidlách kvalitné pneumatiky, na ktoré sa môžu spoľahnúť a ktoré zároveň niečo vydržia. Dnešná široká ponuka úžitkových pneumatík tak umožňuje vybrať si naozaj každému, kto používa na prácu dodávky alebo malé nákladné automobily.

Zdroj foto: Commons.wikimedia.org

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :