Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Niektoré z nich sú zapísané v guinnessovej  knihe rekordov, iné zas nie. Avšak všetky majú jednu vec spoločnú. Sú NAJ! Pozrite sa na tieto kuriózne rekordy.

1. NAJväčšie „bicáky“

kuriózne rekordy

Sú jeho ruky naozaj výsledkom 10-ročného cvičenia a konzumácie niekoľkých kilogramov mäsa denne, alebo sú napumpované syntholovými injekciami? Reč je o najväčších bicepsoch na svete, ktoré majú obvod neuveriteľných 78 centimetrov. Ich majiteľom je Mustafa Ismail.

2. NAJstaršia gymnastka

gymnastka

Najstaršou gymnastkou na svete je 86-ročná Nemka Johanna Quaas. Je neuveriteľné, čo táto bývalá učiteľka dokáže predviesť na hrazde.

3. NAJvyšší účes

kuriózne rekordy

Japonský dizajnér Kazuhiro Watanabe má asi menšie problémy, ak má prejsť cez dvere s primerane vysokým stropom. Jeho účes totiž meria úctyhodných 113 centimetrov.

4. NAJviac tričiek

tricka

Viete si predstaviť mať na sebe vrstvu tvorenú z 245 tričiek? Presne taký počet tričiek si na seba navliekol Krunoslav Budiseli, ktorý to stihol v rekordnom čase. Trvalo mu to menej ako dve hodiny.

5. NAJviac vpichov

pirsimng

6 hodín, 15 minút a 3100 piercingov. Presne to je rekord v počte piercingov umiestených na telo počas jedného sedenia. Rekord bol vytvorený Charliem Wilsonom v Texaxe.

6. NAJväčšia pizza

67798_10151292383467300_538869933_n

Na najväčšiu pizzu na svete bolo spotrebovaných neuveriteľných 3,6 tony surovín. Pizzu pripravovali 48 hodín a pokryla plochu o veľkosti 13 000 štvorcových metrov.

7. NAJ „bomby“

prsia

Najväčšími prirodzenými prsiami sa môže pochváliť Annie Hawkinsová. Vážia neuveriteľných 50 kilogramov a niekedy ich vraj nosieva i na chrbte. V tomto prípade jej asi niet čo závidieť.

8. NAJtučnejšie prasa

kuriózne rekordy

V roku 2004 zomrelo najväčšie prasa, ktoré vážilo 900 kilogramov. Bolo 2,5 metra dlhé a 2,23 metra široké. Prasiatko zomrelo kvôli vlastnej váhe. Bolo priveľké na to, aby sa dokázalo postaviť.

9. NAJdlhšia ženská brada

brada

Vedeli ste, že medzi rekordmanov patrí i žena menom Vivian Wheeler? Preslávila sa najdlhšou ženskou bradou, ktorej dĺžka je 27,9 centimetra. Jej otec ju začal holiť už ako sedemročnú.

10. NAJväčšie ústa

ústa

Francisco Domingo Joaquim je celkom obyčajný mladý muž. Má však niečo, čo nikto iný na svete – obrovské široké ústa. Dokáže ich natiahnuť do šírky až 17 centimetrov, čo je vcelku jedinečná schopnosť. Z praktického hľadiska zbytočná, ale za zápis do knihy rekordov stojí.

 

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 3.8 / 5. Počet hlasov: 8

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :