Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Anna Wintour ako Miranda Priestly (Diabol nosí Pradu) Anna Wintour je šéfeditorkou amerického Vogue už od roku 1988. Udržať si túto žiaducu a náročnú pozíciu takmer tridsať rokov nie je vôbec jednoduché. Anna je však notorický workoholik, v práci je veľmi náročná a dôkladná. Dokonca si vyslúžila prezývku Nuclear Wintour. Tá je odvodená od slova nuclear winter (nukleárna zima), čo je jav, ktorý hypoteticky nastane napríklad po dopade asteroidu a sprevádza ho zánik života na zemi. Trochu drastické, nepoviete? Ale Anna je vraj naozaj taká a jej spolupracovníci to majú ťažké – vyžaduje dokonalosť vo všetkom.

anna-wintour-editor-of-vogue

Jej život sa stal inšpiráciou pre Lauren Weisberger, bývalú asistentku Wintour, aby napísala knihu Diabol nosí Pradu. Kniha sa dočkala úspešného filmového spracovania s excelentnou Meryl Streep v hlavnej úlohe šéfredaktorky fiktívneho módneho časopisu Runway.

devil-wears-prada1

Frank Abagnale (Chyť ma, ak to dokážeš) Frank Abagnale bol v 60.rokoch najznámejším finančným podvodníkom v Amerike. Okrem toho, že falšoval šeky, „podstúpil“ osemkrát zmenu identity. Vydával sa za doktora, právnika, policajta a pilota spoločnosti Panam. To všetko stihol pred svojimi 21. narodeninami. Pokračoval v tradícii zlodejov gentlemanov, ktorí sú inteligentní, majú mimoriadne schopnosti a nekradnú kvôli núdzi, ale pre zábavu. Mnoho ľudí Abagnala obdivuje, počas jeho „kariéry“ pilota ho tlač údajne prezývala „James Bond oblohy“. Chvíľu si posedel vo väzení a dnes pracuje pre FBI a pomáha odhaľovať falšovateľov, akým bol kedysi on sám.

0

Život Franka Abagnala bol podnetom k natočeniu filmu Chyť ma, ak to dokážeš v réžii Stevena Spielberga. Rovnomennú postavu stvárnil Leonardo DiCaprio a detektíva, ktorý sa zlodeja dlho neúspešne pokúša nájsť, si zahral Tom Hanks.

cf523023090f488eed9ff9f595966071

Pokračovanie nabudúce 🙂

Zdroj: wikipedia

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 2

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :