Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Rozmýšľali ste o tom, že by ste začali podnikať? Alebo nebodaj už podnikáte ako živnostník a chceli by ste začať vystupovať v obchodných partnerstvách pod menom sro-čky?

Ak ste sa rozhodli začať podnikať a založiť si sro-čku, môžete natrafiť na množstvo problémov a mnoho vecí sa vám môže zdať komplikovaných a zložitých. No nie je to až také hrozné ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať a sro má oproti živnosti množstvo výhod, ale o tomto nebude tento článok. Sro sa môže zdať ako ťažký oriešok na založenie a nie to ešte na prevádzku. Musíte totižto spĺňať množstvo kritérií a podstúpiť isté množstvo byrokracie predtým, ako môžete firmu založiť.

Jedna vec sa ale zmenila v náš prospech a môžeme túto výhodu využiť od začiatku roku 2016. Tou výhodou je možnosť založiť spoločnosť s ručením obmedzeným bez nutnosti vkladu do banky. Predtým minimálny vklad všetkých spolumajiteľov dohromady musel byť aspoň 5000 eur. Po novom vám táto povinnosť odpadá.

Nemusíte ísť do banky, zháňať peniaze, vkladať ich na účet, platiť prípadné bankové poplatky. Po novom vám stačí iba prehlásenie, že hotovosť sa dostala do rúk správcu vkladu. Správca vkladu je jeden z majiteľov a zakladateľov sročky.

Staré pokusy, ak si dobre pamätáte , smerovali k založeniu firmy bez nutnosti takmer akéhokoľvek vkladu. Pôvodne sa malo jednať o založenie sročky za sumu 1€. Tento návrh ale neprešiel. Založenie firmy sa od nového roka 2016 stalo teda oveľa jednoduchšou záležitosťou. Chystáte sa túto príležitosť využiť? Nenechajte si ju ujsť. Ak ste sa niekedy chystali na začiatok podnikania formou sro, toto je pravá chvíľa.

Založte si vašu novú s.r.o. s 25% zľavou! Stačí, ak na konci objednávkového formulára na webe Firmaren.sk zadáte zľavový kód FIRM1FG4FG. (Kupón je prenosný a dá sa použiť aj viackrát.)

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :