Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Podlaha hrá v každom dome, byte či kancelárii nesmierne dôležitú úlohu. Ak si ju zvolíte nevhodne, môže vám pokaziť dobrý pocit z vášho bývania či odradiť klienta. Ak si však vyberiete takú podlahovú krytinu, v ktorej sa spája kvalita a atraktívny vzhľad, stane sa kráľovnou vášho interiéru. Ako si z množstva druhov vybrať tú správnu podlahu pre vás? Prinášame vám niekoľko osvedčených rád.

Ste parketový lev?

Dávate dôraz na eleganciu a štýlový dizajn? Ste takpovediac klasik a nebojíte sa vyššej investície? Potom je pre vás drevená podlaha ako stvorená. Parkety rozhodne nie sú prežitok, vybrať si môžete zo širokej škály farieb a povrchových úprav.  Exkluzívne drevené podlahy vdýchnu do vášho domova teplo a pocit útulna. Určite vás poteší aj ich vysoká životnosť. Dvojvrstvové parkety sú navyše najvhodnejšou krytinou pre inštaláciu podlahového vykurovania.

Laminátové podlahy, symbol progresu

Máte hlbšie do vrecka, ale zaujíma vás ľahká použiteľnosť? Túžite po rýchlej a jednoduchej montáži? Uprednostnite trendové laminátové podlahy. Lamináty sú predovšetkým považované za alternatívu ku dreveným podlahám. To však neznamená, že neposkytujú vysokú kvalitu a pekný vzhľad. Patria k najobľúbenejším podlahovým krytinám vo svete. Neustále sa vyvíjajú a majú stovky vzorov. Laminátové podlahy sú nesmierne odolné, preto sa odporúčajú do miestností s vysokou záťažou.

Vinyl neslúži len na výrobu platní

Pre tých, čo sa neboja experimentovať, je vhodnou voľbou vinylová podlaha. Praktické vinylové podlahy v sebe totiž spájajú to najlepšie z dreva i laminátu: pružnosť, širokú škálu vzorov a v neposlednom rade aj cenovú dostupnosť. Po vinylovej podlahe siahajú rodiny s deťmi, pretože sú výnimočne odolné voči nečistotám. Ich povrch kryje špeciálna fólia, ktorá 100%-ne neprepustí vodu ani ovocné šťavy. Vinyl dokáže svojou textúrou autenticky kopírovať akýkoľvek povrch, či už je to drevo, kameň alebo keramická dlažba. Preto sú vhodné aj do kúpeľne alebo kuchyne a všade tam, kde ste chceli drevo, no báli ste sa vlhkosti.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :