Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Káva patrí pre veľké množstvo ľudí k neodmysliteľným súčastiam dňa. Jej účinky sú nepopierateľné, zvyšuje výkonnosť, prekrvenie, sústredenie a pomáha nielen pri psychických ale aj pri fyzických aktivitách. Kávu ľudia pijú pred športom, pred a počas práce alebo len proste pred ťažkým dňom.

Kávu si ale treba vedieť pripraviť kvalitnú a chutnú. Polovička úspechu sú samozrejme kvalitné kávové zrná, to ale nie je všetko. Druhá polovica je kvalitný stroj, ktorý vám pripraví dokonalé espresso. Takmer každý office dnes disponuje kávovarom. Treba ale rozlišovať kvalitné a prvotriedne kávovary a tie ostatné. Medzi špičku trhu s kávovarmi patrí švajčiarska značka Jura. Ako si vybrať ten správny pre vás?

Pravdepodobne najjednoduchšie a najpriamejšie rozdelenie kávovarov Jura je na profesionálne kancelárske a domáce pressovary. Čím sa líšia? Kávovar Jura pre domácnosť má zvyčajne nižšiu cenovku. Patria medzi ne modely Jura E8 a Jura E6. Najvýraznejšou kvalitou týchto kávovarov je technológia P.E.P. – impulzné extrakčné preparenie. Ide o optimalizáciu času extrakcie aby sa z kávy dokonale dostala celá škála chutí a vôní. Technológia znižuje množstvo usadenín v káve a extrakciu dávkuje na presne stanovené časové obdobia. Ďalej sú tu funkcie ako detekcia prítomnosti filtra na vodu, oznámenie o vypršaní jeho životnosti a výmene, prehľadný grafický displej, technológia FineFoam pre jemnú penu a podobne.

Profesionálne kávovary Jura pre kanceláriu sú modely Jura WE8 a Jura WE6. Tu už ide o high end stroje, ktoré pripravia kávu na úplne profesionálnej úrovni. Prístroj si dokážete vyladiť podľa vašich požiadaviek do absolútnych detailov. Viete si nastaviť objem nápojov, silu a dávku kávy, teplotu preparenia, hrubosť mletia, interval vypnutia a mnoho ďalších parametrov. Toto všetko môžete zhrnúť pod jediné tlačidlo, aby ostatní užívatelia nemuseli znova nastavovať tie isté parametre – OneTouch. Samozrejme disponuje všetkými technológiami, ktorými aj domáce kávovary. Ak ste si vybrali svoj kávovar, nie je na čo čakať. Kávovary Jura sú špičkou na trhu a prinesú vám zážitok z kávy, aký s inými kávovarmi nedosiahnete.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :