Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Bývanie v odľahlejších častiach miest a obcí má svoje výhody, ale žiaľ aj nevýhody. Medzi najväčšie nevýhody týchto miest je práve menšia dostupnosť a chýbajúca možnosť pripojenia ku miestnej kanalizácii, ktorá vo väčšine odľahlejších miest nie je ani v roku 2018 zavedená.

Ak do tejto skupiny ľudí patríte aj vy, poradíme vám, ako vyriešiť problémy s absenciou kanalizácie, ale aj problémy s nedostatkom úžitkovej vody.

Absencia kanalizácie

Ak bývate v odľahlejších častiach, pravdepodobne máte na záhrade klasickú žumpu, ktorú musíte po naplnení pravidelne čerpať. Práve zlý prístup na pozemok vám môže spôsobiť menšie komplikácie a určite by ste boli radi, keby vaša domácnosť bola napojená na kanalizáciu. Ak vám absencia kanalizácie a komplikované vypúšťanie žumpy robí problémy, vynikajúcou náhradou klasickej žumpy môže byť nový septik. Septiky sú vyrábané aj na Slovensku, takže sa nemusíte báť predraženého dovozu zo zahraničia. Septiky majú výhodu najmä v tom, že vďaka svojej výnimočnej konštrukcii prečisťujú odpadové vody a nezaťažujú životné prostredie.

Vykopaná jama a prejazdová doska v prípade potreby

Ak si objednáte nový septik, s najväčšou pravdepodobnosťou si budete musieť vykopať jamu úplne sami. Firma, ktorá predáva nové septiky, vám septik dovezie priamo domov a pomocou hydraulickej ruky vám ho zloží do vopred vykopanej jamy. Ak bude septik umiestnený na mieste, kadiaľ prechádzate autami, je dôležité si dokúpiť prejazdovú dosku.

Nedostatok úžitkovej vody

Medzi úžitkovú vodu radíme vodu používanú v priemysle a poľnohospodárstve, najmä na zavlažovanie trávnika a polievanie úrodnej pôdy. V posledných rokoch bývajú letné mesiace až nadpriemerne horúce aj napriek tomu, že Slovensko patrí k územiam s vysokým výskytom zrážok. Môžu za to najmä klimatické zmeny.

Ak vás trápi nedostatok napríklad dažďovej vody, určite sa vám zídu nádrže na dažďovú vodu. Sú to nádrže, ktoré uskladňujú dažďovú vodu v podzemných betónových nádržiach. V týchto nádržiach zhromaždíte oveľa väčšie množstvo vody ako v plastových sudoch. Vodu si odčerpáte pomocou klasického čerpadla a nemusíte mať obavy, že by sa voda kontaminovala – šírili sa v nej baktérie.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :