Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Či už si potrebujete zakúriť na chate, vyhriať garáž alebo izbu v dome či byte, prípadne sa chcete zohriať na terase, bez ohrievača sa nezaobídete. Plynové, elektrické a naftové ohrievače, konvektory alebo teplovzdušné ventilátory, však pracujú na rôznych princípoch ohrievania vzduchu a nie každý z nich môže byť vhodný na účel, aký potrebujete. Pozrite sa s nami, aké rozdiely medzi nimi sú a vyberte si správne.

Ohrievače určené na vonkajšie použitie

Ohrievač na terasu môže mať rozličné zdroje energie, napríklad elektrinu, plyn či infračervené žiarenie. Skôr, než si ohrievač vyberiete, premyslite si, kam ho chcete umiestniť a akú bude plniť funkciu. Vybrať si môžete malý kompaktný prístroj, ktorý sa zmestí aj na záhradný stôl, kým ako ohrievač na terasu si môžete zvoliť výkonný infražiarič, ktorý vás zahreje aj počas chladnejších jesenných večerov.

Pri kúpe vonkajšieho ohrievača venujte patričnú pozornosť bezpečnostným funkciám. Všímajte si najmä to, či prístroju nechýba ochrana pred vodou, resp. ochrana pred prevrhnutím (zaisťuje vypnutie prístroja pri náhodnom prevrhnutí). Iba správne zvolený ohrievač na terasu vás odmení príjemným teplom bez neželaných prekvapení.

Ohrievače určené na vnútorné použitie

Ohrievače na vnútorné použitie môžu byť naozaj rôznorodé. Pre ohrievač do izby ostáva kľúčovým kritériom pri výbere veľkosť vykurovaného priestoru. Na vykúrenie menších a stredne veľkých miestností sú ideálne radiátory a konvektory, ktoré majú tichý chod, no zároveň si vyžadujú dlhšiu dobu nahrievania.

Teplovzdušné ohrievače a infražiariče sú zase vhodné ako ohrievač do izby na lokálne vykurovanie. Vytvárajú teplo rýchlo a intenzívne, no po vypnutí pomerne rýchlo vychladnú. Okrem týchto vlastností si tiež zistite technické parametre jednotlivých ohrievačov. Zamerajte sa na výkon, počet nastaviteľných stupňov ohrevu, prítomnosť termostatu, poistky proti prehriatiu a v neposlednom rade aj na hmotnosť a rozmery prístroja.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počet hlasov: 2

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :