Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

img

Všetko o gabiónových plotoch

/
/
/
77 Zobrazení

Hľadáte ideálny plot pre vašu záhradu, ktorý je funkčný a zároveň skvele vyzerá? Vyberte si gabiónový plot.

Gabiónové ploty sú populárnym a moderným riešením pre ohradenie a vytváranie estetických a funkčných priestorov vo vašej záhrade. Sú vytvorené z plotových panelov 2D a špeciálnych stĺpikov pre gabiónové ploty, ktoré sú naplnené kameňmi alebo inými materiálmi.

Majú množstvo výhod. Sú odolné voči poveternostným vplyvom, sú dlhotrvajúce, majú vysokú nosnosť a sú esteticky príťažlivé. Okrem toho poskytujú aj zvukovú izoláciu a môžu slúžiť ako podpora pre rastliny. Sú vhodné do terénov, ktorých povrch je kaskádovitý. Pôsobia aj proti erózii pôdy a vyžadujú minimálnu údržbu.

Gabiónové ploty ponúkajú množstvo estetických možností. Sú veľmi ľahko kombinovateľné aj s inými druhmi oplotenia ako je napríklad plotové pletivo. Okrem toho môžete vytvoriť aj rôzne vzory a textúry, čím dodáte plotu unikátny a atraktívny vzhľad.

Ako na stavbu gabiónového plotu?

Stavba gabiónového plotu zahŕňa niekoľko krokov, ktoré sú potrebné pre jeho správnu a stabilnú konštrukciu. Pre gabiónový plot je potrebné vytvoriť pevné základy. Vykopte priekopu vo forme pásu na obvode plánovaného plotu. Hĺbka a šírka priekopy závisí od veľkosti a výšky plotu. Do priekopy zabetónujte základový pás, ktorý poslúži ako podpora pre gabiónové koše. Postupne inštalujte gabiónové sekcie na betónový základový pás. Sekcie by mali byť správne zarovnané a pevne spojené medzi sebou. Jednotlivé sekcie sú prepojené cez gabionové stĺpiky. Pevnosť gabionového plotu je dosiahnutá pomocou drôtených spon. Použite skrutky, ako aj iné upevňovacie prvky, ktoré zabránia ich pohybu. Následne môžete gabiónový plot kombinovať aj s iným druhom oplotenia a využiť napríklad aj pletivo.

Pri výbere gabiónových plotov je dôležité zvážiť typ a veľkosť kameňov, ktoré budú umiestnené do košov. Je potrebné vybrať kamene, ktoré sú dostatočne pevné a stabilné, aby poskytovali podporu a odolnosť konštrukcie. Ak práve vyberáte ten správny plot pre vašu záhradu, naši odborníci vám radi pomôžu s jeho výberom a plánovaním.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar