Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Časy, kedy sa batohy nosili iba na turistiku či výlety do lesa, sú nenávratne preč. Prenikli do mesta a stali sa symbolom moderného looku najmä mladých dievčat a žien po celom svete. Veľmi trendy sú najmä batohy vo vintage a retro prevedení. Svojej nositeľke však prinášajú aj mnoho iných výhod. Viete, aké to sú?

1. Moderný dizajn

 

Vintage ruksaky, to je záplava farieb, vzorov, potlače a materiálov. Môžete si zvoliť sladkú ružovú, nesmrteľný námornícky štýl či nadčasové geometrické tvary. Do módy sa intenzívne vracajú najmä indiánske vzory. Pestrofarebné retro batohy sa hodia k džínsam i šatám, môžete k nim kombinovať nízke čižmy i topánky s hrubou podrážkou. Zvyšok vášho outfitu sa nemusí niesť v jednom tóne, naopak, množstvo farieb rozžiari vaše zimné dni a udrží vám dobrú náladu. Svoj batoh si môžete ozdobiť odznakmi, nášivkami či príveskami na zipse. Podčiarknu tak váš osobitý štýl.

2. Praktické využitie

 

Batohy zabezpečujú svojmu používateľovi maximálne pohodlie a po mnohých stránkach vychádzajú v ústrety jeho potrebám. Jednoducho si ho hodíte na chrbát a môžete sa vydať na kávu s kamarátkami či na nákup do miestnych potravín. Do školy vám treba zošity, fľašu s vodou, jedlo, tablet či iné pomôcky. To všetko váš batoh unesie bez problémov. Vintage ruksaky sú také priestranné, že sa do nich zmestia aj knihy formátu A4. Majú viacero priehradok a zapínajú sa na pracky. Navyše sa dajú dokonale uzatvoriť stiahnutím šnúrok, takže žiaden zlodej si na vás netrúfne.

 3. Šetria zdravie

 

Viacero prieskumov dokázalo, že priemerná ženská kabelka váži asi 2,5 kila. Ženy toho potrebujú viac, nosia so sebou make-up, telovú kozmetiku, tabletky, častokrát i náhradné oblečenie. Predstavuje to veľkú záťaž pre chrbticu, najmä keď vezmeme do úvahy, že to všetko „vláčia“ na jednom pleci. Nosenie kabelky môže žene privodiť aj bolesti hlavy či problémy s dýchaním. Mnohé ženy si radšej obsah svojich tašiek vytriedia a berú si len to, č nutne potrebujú. Vintage ruksaky váhu rozložia rovnomerne na celý chrbát, takže sa nemusíte vzdávať ničoho.Vaše zdravie šetria hneď dvakrát, pretože široké ramienka ruksakov sú pohodlné a nezarezávajú sa do pliec.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :