Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Vianoce sú už neúprosne za dverami a spája sa s nimi množstvo klasickým a aj menej klasických tradícií. Veci ako vianočný stromček, kapustnica, vianočné koláče ani nemusíme pripomínať a každému logicky patria k Vianociam.

Potom je tu pár netradičných alebo nie úplne typických vianočných zvykov. Medzi jeden z nich sa dajú určite zaradiť vianočné trhy. Každoročne sa takmer v každom väčšom meste vytvoria trhy s vianočnými stánkami plné jedla a nápojov, ktoré neodlučne patria k zime a Vianociam. Ako napríklad medovina, varené víno, punč, lokše, pečené gaštany a iné. Ďalej sú aj menej tradičné stánky s langošmi, perníkmi, balónmi a takmer všeličím, čo sa predáva.

Ak niekto chce ponúknuť kvalitu, zameria sa na pár produktov a na tie sa sústredí. Víno ako Ostrožovič určite rezonuje v každom slovenskom uchu. Na košickom trhu na Hlavnej ulici sa nájde jeden takýto stánok – a to stánok čislo 11. Tento rok sa tiež zapojil do súťaže o najlepší stánok na Hlavnej ulici. Ak vám chutilo, prosím lajkujte! Ak ste ešte neochutnali, odporúčame vyskúšať.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :