Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Existujú šťastní jedinci, ktorí majú výnimoční metabolizmus a témou chudnutia alebo nadváhy sa nemusia zaoberať. Ich typ postavy sa volá ektomorf, ale o tom sa nebudeme dnes rozprávať. Ak patríte medzi väčšinu ľudí, ktorí s nadváhou buď bojovali alebo musia robiť veľa preto, aby ju nemali, určite vás už niekedy zastihla téma chudnutia.

O čo v podstate v úplnom základe ide pri chudnutí asi málokto vie. Úplný základ je počet spálených a prijatých kalórií za deň. Znie to naozaj jednoducho a zložité to v skutočnosti až tak nie je, potrebné je naozaj sledovať koľko energie do tela človek cez deň v jedle dostane a koľko reálne pre svoje fungovanie spáli. Ak množstvo energie, ktorú spálime je dlhodobo vyššia, ako energia, ktorú prijmeme v jedle a tekutinách, chudneme. Ak naopak energiu prijatú dlhodobo prekračujeme energiou vydanou, priberáme. Čudovali by ste sa, aké množstvá kalórií dokážu mať jednoduché a ľahké jedlá a naopak by ste sa čudovali, koľko činnosti musí človek vykonať, aby spálil isté menšie množstvo kalórií.

Všetky typy diét, či už sú založené na ovocí, vegánstve, zelenine, jedení ráno alebo večer môžu fungovať len vďaka týmto číslam. Existuje mnoho mýtov o chudnutí, ako napríklad, že po šiestej večer sa nesmie jesť, raňajky mať výdatné alebo naopak ich preskakovať, nejesť mäso, ale len ryby a podobne. Ak vám ale za deň sedí počet prijatých a spálených kalórií bez ohľadu na typ stravy, dosiahnete výsledky.

Ľuďom sa všeobecne s diétami veľmi nedarí, pretože si myslia že nič nejedia a pri tom pijú sladené nápoje a večer si dajú koláč alebo niečo vyprážané a už im kalorický príjem stúpol nad výdaj. Pritom sa im môže zdať, že sú celý deň hladní.

Chudnutie v zásade nie je až také jednoduché, dodržiavanie svojich zásad pri ňom a dostatok pohybu už ale u množstva ľudí zaostáva. Človek si ďalej môže pomôcť rôznymi spaľovačmi, tabletkami a výživovými doplnkami, to už ale je na ďalší článok.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :