Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Tieto najstrašidelnejšie kresby detí vás budú strašiť ešte aj počas spánku. Všetci vieme, že deti majú neobmedzenú predstavivosť, ale tá je niekedy až príliš konkrétna a dospelí sa až pozastavia nad tým, čo to vlastne malo znamenať. Ako to to dieťa vedelo? Prečo má práve túto predstavu?

Kresby detí sú často plné fantázie a predstavivosti. Niektoré z týchto kresieb môžu byť pre dospelých strašidelné alebo desivé. Pre deti to však môže byť len výrazom ich fantázie a nič viac.

Je dôležité pochopiť, že deti majú inú predstavivosť ako dospelí a preto môžu ich kresby pôsobiť veľmi odlišne. Väčšina detí má sklon kresliť všetko, čo vidia, alebo to, čo si predstavujú. To môže znamenať kreslenie postáv z rozprávok alebo mýtických tvorov, ktoré by pre dospelých mohli byť strašidelné.

Niektoré kresby detí môžu byť vyjadrením ich vlastných strachov a obáv. Napríklad kresby temných postáv, tajomných miestností alebo neznámych bytostí môžu odrážať ich obavy z tmy, samoty alebo niečoho neznámeho.

Ak sa rodičia obávajú, že kresby ich detí môžu byť príliš strašidelné alebo desivé, je dobré s nimi otvorene hovoriť a pochopiť ich kresby. To môže pomôcť deťom prekonať svoje obavy a zlepšiť ich sebavedomie.

Je dôležité však pamätať na to, že deti majú právo na svoju fantáziu a svoj vlastný svet. Ak sú ich kresby nepríjemné pre dospelých, nemusí to znamenať, že sú pre deti škodlivé. Rodičia by mali byť trpezliví a podporovať deti v ich tvorivosti a fantázii.

V každom prípade je dôležité, aby deti mali vždy pocit bezpečia a podpory. Rodičia by mali byť prítomní a pochopiteľní a pomáhať deťom prekonať svoje strachy a obavy, aby mohli rásť a rozvíjať sa ako zdravé a šťastné jedince.

Život je tobogán, v ktorom na konci zomrieš……. Ty si tu….

najstrašidelnejšie kresby

Milá Valéria, choď preč z môjho života.

najstrašidelnejšie kresby

Neska sme mali pekný deň s mamkou, ockom a mačkou. Dokonca aj démon nás nechal tentokrát na pokoji.

najstrašidelnejšie kresby

Sestrina predstava o darovní svojej sestry mimozemským bohom.

Ja a ocko tancujeme na hrobe mamky.

najstrašidelnejšie kresby

Dieťa malo nakresliť svojho imaginárneho priateľa, nakreslilo toto:

Mamka bude rada, že sa mi podarilo Timyho uspať….

najstrašidelnejšie kresby

Zdroj: Boredpanda.com

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 4.3 / 5. Počet hlasov: 4

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :