Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Lákajú Vás neznáme miesta, radi spoznávate nových ľudí a klasické dovolenky pri mori zamieňate za dobrodružné cesty, ktorých cieľom je poznávanie a zážitok? V tom prípade Vám zostáva jediné – kúpiť si letenky, zbaliť si kufre, zabezpečiť ESTA Viza a vydať sa za veľkú mláku do USA. Spojené štáty americké splnia očakávania každého cestovateľa. Nájdete tu dychberúce národné parky, kozmopolitné mestá, úžasné pláže, filmové štúdiá….

My Vám teraz predstavíme TOP 5 miest USA, ktoré by ste pri svojej návšteve určite nemali vynechať zo svojho cestovateľského plánu.

San Francisco

Toto mesto sa môže pýšiť nejedným superlatívom, je označované ako najkrajšie mesto USA a zároveň najeurópskejšie mesto. Jeho charakter a šarm sú známe široko ďaleko, aj za vlnami Atlantiku. Kto by už len nechcel vidieť červený most, ktorý sa takmer dennodenne stráca v hustej hmle. Golden Gate sa stal neodmysliteľnou súčasťou mesta. Panoráma San Francisca by bez Golden Gate-u nebola už to „práve, orechové“. Okrem toho, mesto sa môže pochváliť aj inými krásami, cestovateľov lákajú aj električky, kopcovitý terén, ktorého dôsledkom sú kľukaté uličky, a nájde sa tu aj japonská oáza v Golden Gate parku.

New York

Pulzujúce Big Apple, tak to je New York, mesto, ktoré nikdy nespí. Cestovanie do USA sa nesmie zaobísť bez návštevy NYC. Predsa si nenecháte ujsť vychytené predstavenia na Broadway, plavbu po rieke Hudson, prechádzku po Brooklynskom moste, pohľad na Manhattan odrážajúci sa na hladine rieky, či sledovanie západu slnka na Empire State Building. A aby sme nezabudli, žlté taxíky Vám budú pripomínať NYC na každom rohu.

Las Vegas

V Las Vegas, vysvietené mesto, ktoré je zasadené v tzv. púšti, je možné hádam všetko. Za jednu noc sa tu stihnete rozlúčiť so slobodou, dostať sa do manželského chomúta, navštíviť show, ktoré sú vhodné len pre 18+, či vychutnať si drinky až natoľko, že ráno bude Vašim najlepším priateľom voda a tabletky proti bolesti. Popritom tom všetkom Vás budú neustále pokúšať kasína a pôjdete ruka v ruke s hazardom. V tomto prípade prajeme šťastnú ruku.

Los Angeles

Zatiaľ čo New York je metropolu východu, hlavnou tepnou západného pobrežia je LA. Mesto, v ktorom sa dennodenne rodí množstvo nových hviezd, TV show či filmov, je vyhľadávané najmä filmovými nadšencami. Toto mesto je štartovou dráhou nádejných hercov, scenáristov či filmárov. Pri návšteve LA nevynechajte Hollywood a Universal studios.

Miami

Nekonečne dlhé pláže, jemný piesok bielej farby, priezračná voda, vstupná brána na plavby po Karibiku, tak to je Miami. A okrem toho tu nechýba bohatý nočný život, bary, diskotéky, typické americké párty. Plážovú atmosféru dotvárajú palmy hojdajúce sa vo vánku. Keď sa už Vaše nohy dotknú pláže v Miami, doprajte aj vašim očiam pohľad na krásu Key West-u.

Toto bola len malá ukážka krásnych miest. Americký kontinent toho ukrýva omnoho viac. Naberte odvahu a posúďte sami. Radšej raz vidieť ako o tom sto krát počuť. Cestu za Atlantik Vám v tomto prípade uľahčí cestovné povolenie ESTA.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :