Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Mačky sú známe svojou zvedavosťou a rôznymi nezvyčajnými návykmi. Jedným z takýchto zvykov je aj kleptománia, ktorá je charakterizovaná neodolateľnou potrebou krádeže vecí. Existuje mnoho príbehov o mačkách kleptomankách, ktoré ukradnú veci od svojich majiteľov alebo z okolitých domov. Vraví vám ale niečo táto mačka kleptomanka?

Jednou z takýchto maznáčikov je napríklad mačka kleptomanka Dusty, ktorá sa stala známou po tom, čo si začala nosiť domov veci z okolitých domov. Dusty si dokázala vziať rôzne veci, ako napríklad uteráky, ponožky alebo dokonca aj celé topánky. Jej majiteľka sa rozhodla natočiť video, kde je vidieť Dusty ako sa vracia so svojou korisťou, ktoré sa stalo hitom na internete.

Niektoré mačky sú tak zručné v krádeži, že si dokážu vziať aj veci z opaskov a kabeliek svojich majiteľov. Jedna takáto mačka z Veľkej Británie sa dokonca stala tak populárnou, že mala vlastnú stránku na Facebooku, kde jej majitelia zdieľali fotky vecí, ktoré sa im podarilo získať späť od svojej kleptomanky.

Prečo si mačky nosia veci domov? Existuje niekoľko teórií. Jedna z nich hovorí, že mačky si nosia veci domov ako dar pre svojho majiteľa. Iná teória hovorí, že sa jednoducho radi hrajú s predmetmi a potom ich zabudnú vrátiť tam, kde ich našli.

Aj keď je kleptománia medzi mačkami celkom bežná, majitelia by mali dbať na to, aby ich mačky nekradli nebezpečné veci, ktoré by im mohli uškodiť. Treba sa tiež uistiť, že susedia nezavadzajú o veci, ktoré sa im v dome nachádzajú.

V každom prípade, kleptománia u mačiek je len jedným z mnohých zvláštnych návykov, ktoré robia tieto tvory tak zaujímavými a zábavnými. Aj keď je niekedy ťažké sa zbaviť vecí, ktoré si mačka prinesie domov, je to len malá cena, ktorú treba zaplatiť za spoločnosť tohto jedinečného domáceho maznáčika.

mačka kleptomanka

mačka kleptomanka

mačka kleptomanka

mačka kleptomanka

mačka kleptomanka

mačka kleptomanka

mačka kleptomanka

mačka kleptomanka

mačka kleptomanka

mačka kleptomanka

mačka kleptomanka

mačka kleptomanka

Zdroj: Boredpanda.com

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hlasov: 9

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :