Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Máte AdBlock?

Prevádzka tejto stránky nie je zadarmo, vaša návšeteva ale je. Vypnite si prosím AdBlock a obnovte stránku (F5).

Aj vaša reklama môže byť tu. Napíšte nám a pošleme vám cenovú ponuku.
img
Doma / Technológie / Autá / Správna starostlivosť o DPF filter zachráni váš automobil

Správna starostlivosť o DPF filter zachráni váš automobil

/
/
/
71 Zobrazení

Čoraz viac znečistené ovzdušie donútilo automobilové koncerny, ktoré vyrábajú dieselové autá, začať zavádzať do každého jedného automobilu nový DPF filter. DPF filter je zariadenie, ktoré filtruje pevné častice výfukových plynov a chráni tak životné prostredie. Auto bez DPF filtra je nebezpečné pre naše ovzdušie. Nečistený DPF filter je zase nebezpečný pre naše zdravie.

Informujte sa u predajcu DPF filtra

Keď si budete do svojho auta kupovať nový DPF filter, už pri kúpe sa informujte, kedy je potrebné čistiť tento DPF filter. Čistenie DPF filtra by sa nemalo zanedbať, pretože ohrozíte nielen váš automobil (nenaštartovali by ste ho), ale aj vaše zdravie.

Nezabúdajte na to už pri kúpe. Sám predajca by vám mal povedať, kedy je potrebné čistenie DPF filtra a už vtedy vám dokáže povedať aká je cena za čistenie DPF filtra.

Prinajhoršom sa vám tieto informácie podarí zistiť na stránke predajcov DPF filtrov. Väčšinou tieto firmy zabezpečujú aj čistenie, nielen predaj.

Regenerácia DPF filtrov

Myslite na to, že sa jedná o filter, ktorý zachytáva čiastočky výfukových plynov. Tým pádom je potrebné tento filter aj vyčistiť, aby mohol aj naďalej slúžiť. Zanesený filter stráca svoju funkciu a dokáže ohroziť aj samotný motor.

O regeneráciu DPF filtra sa stará riadiaca jednotka, no známe sú aj iné spôsoby čistenia/ regenerácie DPF filtra. Poznáme tieto spôsoby čistenia: čistenie horúcim vzduchom, kedy vám DPF filter rozrežú, vyčistia a potom znova zvaria. Ďalším spôsobom je čistenie pomocou aditív, ktoré by ste mali pridávať do palivovej nádrže. Spôsobov regenerácie DPF filtra je samozrejme viac a nie všetky sú 100%. Treba sa informovať, ktorý spôsob je najvhodnejší.

Hovorí sa však, že najúčinnejším je napojenie DPF filtra na uzavretý okruh čistiaceho zariadenia, ktoré dokáže odstrániť zvyšky oleja a pevných sadzí.

Ohodnoťte tento článok

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest