Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Spontánne nápady zvyknú byť tými najlepšími. Rovnako aj výlety či dovolenky zariadené z jedného dňa na druhý mnohokrát vypália lepšie ako tie dlho dopredu plánované. Balenie sa a celkové prípravy však musia prebehnúť za pár dní či hodín, preto sa môže stať, že niečo opomeniete. Aby z dovolenky nebola nakoniec katastrofa, toto by ste mali pred ňou stihnúť!

Zabezpečte si domácnosť

Ak ostane byt či dom opustený na týždeň či viac, je potrebné ho na to pripraviť. Zatiahnuť závesy či spustiť alarm by mala byť samozrejmosť, no nemusí to vždy stačiť. Pre istotu sa dohodnite s priateľom či susedom, aby vám ho zašiel pravidelne skontrolovať. Nie je to len kvôli zlodejom, ale pomôže to aj v prípade, že vám susedia nechtiac vytopia byt. Zároveň ak máte kvety či domáce zvieratko, môže sa vám o ne dotyčná osoba postarať.

Cestovné poistenie je nutnosť!

Pred odchodom na výlet či dovolenku si nezabudnite uzavrieť aspoň základné cestovné poistenie. Vo väčšine poisťovní ho vybavíte na počkanie či online, no na úplne posledný deň to naozaj nenechávajte. Cestovné poistenie sa vystavuje predovšetkým pre prípad úrazu či choroby, no môžete si poistiť aj batožinu či drahšiu elektroniku, ak ju beriete so sebou.

Na dovolenku si potom nezabudnite vziať doklad o tom, že máte cestovné poistenie a tiež číslo asistenčnej služby. Ak plánujete vycestovať v rámci Európskej únie, je dobré vziať si aj Európsky preukaz poistenca.

Aby vás účet za telefón neprekvapil

Ak chcete mať v zahraničí kontakt so Slovenskom, aktivujte si roaming. Ak nechcete byť rušení, nastavte si len prijímanie sms, a hovory domov tak budete môcť uskutočňovať len vy. Stačí sa spýtať vášho mobilného operátora. Tiež je dobré zistiť si dopredu ceny hovorov a správ, aby vás po príchode neprekvapil vyšší účet.

Doklady v poriadku, letenky zbalené

Nemenej dôležité je pred cestou skontrolovať platnosť cestovného pasu či občianskeho preukazu, aby ste sa vôbec na dovolenku dostali. A hoci sa to môže zdať ako samozrejmosť, to, či máte zbalené doklady, letenky alebo iné potvrdenia, skontrolujte radšej ešte trikrát. Potom už len šťastnú cestu!

Foto: Bigstockphoto

 

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :