Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Plánujete spoločnú dovolenku väčšia rodina alebo so svojimi priateľmi? V tom prípade si prečítajte nasledovné informácie, pretože sa dozviete, ako môžete ušetriť na palive aj diaľničných poplatkoch.

Ak cestujete spoločne viacerí ľudia, bežnou praxou je rozdeliť sa na 2 alebo viac skupín a cestovať samostatne. To však znamená poplatky za cestovanie, ktoré si musí každá skupina platiť sama. Teda cena za palivo aj diaľničné poplatky. V horšom prípade, keď sa pokazí jednej skupine auto, ostatní musia čakať.

Dá sa to však urobiť aj inak a šikovnejšie. Môžete využiť autopožičovňu a prenajať si viac miestne vozidlo. Bez problémov sa doňho zmestí aj 9 ľudí spolu s batožinou. So spoločným viac miestnym vozidlom sa môžete dohodnúť na spoločnom rozdelení za pohonné látky aj diaľničný poplatok. Keďže sa suma prerozdelí, cesta vás bude stáť oveľa menej, ako keby ste za ňu museli platiť samostatne ako menšia skupina.

O kvalitu prenajatého vozidla sa pritom nemusíte báť. V dobrej požičovni áut je vozidlo pravidelne servisované, takže sa nemôže stať, že by vám požičali auto, ktoré by nebolo v skvelom stave.

Autopožičovňu v Bratislave, Poprade, Košiciach či iných veľkých mestách ľahko nájdete. Stačí si dať do Google slovo autopožičovňa spolu s názvom vášho mesta a ľahko niečo nájdete. Problém môže byť len v tom, že nie každá autopožičovňa musí mať vo svojej ponuke aj viacmiestne vozidlá.

V prípade, že ste z menšieho mesta, netreba sa vôbec strachovať, dokonca ani nemusíte nikam chodiť. Dnes je už bežná prax, že si pri prenájme áut môžete zvoliť adresu, na ktoré vám vozidlo pristavia. Stačí si dohodnúť miesto a auto vám dovezú.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :